Home / Sağlık / Sporun farkıyla önde olun
Sporla cinsel hayatınızı canlandırın!

Sporun farkıyla önde olun

Günümüzde insanlar yoğun iş temposu, yaşam şartları derken spor yapmayı atlayabiliyoarlar. Hareketsiz bir vücudun kas sistemi ve iç organları olumsuz etkilenirken aynı zamanda cinsel yaşantılarda problem çıkıyor. İsteksizlik ve cinsel hayata bakış açısı değişerek insanlar giderek birbirlerinden uzaklaşabiliyorlar. İşte tam bu noktada size yardımcı olarak fiziksel ve zihinsel anlamda rahatlamanızı sağlayacak küçük önerileri dikkate alırsanız herşey değişecek kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Bir çok insan ayna karşısına geçtiğinde vücudunu hoş bulmadığı için kendini kötü hissederek karşıt cinse karşı eksiklik ve güzel bulunmayacağı korkusuyla cinsellikten soğumaktadır. Eğer sizde böyle hissediyorsanız ilk yapmanız gereken gerçeği kabul edip yeni bir başlangıç için mücadele etmeye karar vermektir.

Profesyonel spor yapanların, en azından sabahları düzenli şekilde yürüyen insanlar üzerinde yapılan araştırmalar bu insanların 90%’ının kendiyle barışık, sosyal, neşeli, özgüvenli ve aktif cinsel yaşamları olduğu sonucuna ulaşılmıştır.

Düzenli egzersiz vücut direncini arttırarak bağışıklık sistemini güçlendirerek kas, eklem ve özellikle dolaşım sisteminin iyi çalışmasını sağlıyor. Atalarımızın sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünü sizlere hatırlatarak spor faaliyetlerinin öneminin altını çizmek gerekiyor.

Cinsel yaşamda ilişkiye mental olarak hazır olmanın yanında performans göstermek için vücut sağlığının iyi olması gereklidir. Cinsel bakımdan istekli olabilir fakat ilişki sırasında çabuk yorulan ve yarı yolda nefes nefese kalan biri olmak istemiyorsanız mutlaka spor yapmalısınız. Başka bir deyişle cinsel hayatta yaşadığınız performans sorunlarını spor yaparak aşabilirsiniz. Spor yapmayan bir insansanız, spora başladığınız ve vazgeçmediğiniz zaman hayatınızın ne kadar canlandırdığına şahit olacaksınız.

Check Also

şeker depresyona neden olabilir

Şeker depresyona neden oluyor

İnsanlar hayatlarında morallerini bozacak bir şeyler olmadığı anlarda bile kendilerini kötü hissederek depresyona girebiliyor. Yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.