Home / Sağlık / Sağlınız İçin Kahve Yerine Ginseng

Sağlınız İçin Kahve Yerine Ginseng

Kafein sorununu çözmek için en iyi alternatifin kafeinsiz kahve olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kafeinsiz kahvelerin içindeki kafeini çıkarmak amacıyla kullanılan trichlorethylene’in deney farelerinde çok yüksek bir oranla kansere neden olduğunu saptanmıştır. Üreticilerin daha güvenli olan methylene klorüre geçmelerine rağmen bir çok çok toksik böcek öldürücünün karekteristiğini gösteren aynı karbon klorür bağını ortaya koymaktadır. Neticede kafeinsiz kahve insan sağlığını ciddi oranda tehdit etmektedir.

Nerdeyse aynı miktarda kafeine sahip olması nedeniyle normal çay çözüm değildir. Fakat bitkisel çaylar oldukça canlandırıcı olabilir. Bir çok doğal ürün mağazasında geniş çeşitlilikte mevcut bulunan Ginseng yan etkiler olmadan kafeinden aldığınıza benzer etkileri size verecektir.

Diyet yada normal kolalar kafein artışından hoşlanan kişiler için kahve kadar popüler hale geldiği günümüzde kola yerine sadece soda, maden suyu yada meyve aromalarıyla tatlandırılmış sodayı kola yerine koymayı deneyin. Kafein etkisini görmesenizde kola içmeyerek vücudunuza çok büyük bir iyilik yapmış olacaksınız.

Check Also

Sporla cinsel hayatınızı canlandırın!

Sporun farkıyla önde olun

Günümüzde insanlar yoğun iş temposu, yaşam şartları derken spor yapmayı atlayabiliyoarlar. Hareketsiz bir vücudun kas …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.