Home / Genel / Madonna’nın Güzelliğinin Sırrı
56 yalındaki Madonnanın genç yüzü

Madonna’nın Güzelliğinin Sırrı

Madonna 56 yaşına geldi fakat cildi nasıl hala bebek gibi bilmek ister misin? Madonna’nın güzelliğinin sırrı ortaya çıktı. Kadınların yaşlı görünmelerinin asıl nedenini açıkladık.

Türk kadınlarının bronzlaşma merakı onların ciltlerinin kısa sürede berbat görünmesini sağlıyor. Güzelliğe ve tazeliğin sırrını kozmetik ürünlerde arayan bayanlara duyurulur ”güneşten kaçının” bronz bir tene sahip olabilmek için güneş karşısında saatlerce kalmak yaşlanma etkilerini hızlandırıyor. Geçtiğimiz günlede 56 yaş gününü kutlayan Amerikalı Dünya Starı Madonna’nın nasıl olupta genç ve taze göründüğünün formülü nihayet ortaya çıktı.

Cildin en alt tabakalarına kadar etki eden güneş ışınları Cildin genetik yapısının değişmesine, kolejen protein yapı taşlarını yok ederek incelmesine, kök hücrelerin çökmesine yol açarak kışıklıkların artmasına neden olduğu gibi cildin kolajen üretimini durdurarak yaşlanmayı hızlandırmaktadır. Güneş ışınlarına maruz kaldığınızda kök hücreleriniz değişerek cildinizin esnek, taze ve canlı görünmesini sağlayan kolajenlerin yerini zararlı hücreler almakta başka bir deyişle hızla yaşlanır eskilerin deyimiyle çökersiniz.

Beyaz ten, kumral yada esmer olabilirsiniz fakat esmer tenliyim diyerek güneş ışınlarının size daha az zarar verdiğini düşünmeyin! Beyaz tenlilerin cilt kanseri hastalığına yakalanması yüksek bir ihtimal olmasına rağmen güneşin yaşlandırma etkisi tüm ten grupları için geçerlidir.

Melanin birikiminin neticesine ciltte görülen çillenme deri tabakasının olumsuz etkilendiğini gösteren pigment artışından başka birşey değildir.

Güneş cildin kendini tazeleyerek yenilemesine engel olduğunu keşfedenler uzun yıllar boyunca güneşin zararlı etkilerinden korunarak hatta güneşten kaçarak 56 yaşında genç ve taze görünebilir.. Tıpkı Madonna gibi bizden söylemesi.

Check Also

azgın teke sendromu

Azgın teke sendromu demeden önce

Azgın teke sendromu demeden önce mutlaka oku! Erkek belirli bir yaşa gelip hala yaşamak istediği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.