Salı , 24 Ekim 2017
CİNSEL BİLGİLER
Anasayfa / Kadın

Kadın

Kadın ve Erkek Arasındaki Fark Nedir

Kadın ve erkek arasındaki farkları teker teker sıralamak yerine bakış açılarınızı tamamen değiştirerek kendinizi düşünmeye zorlayabilirsiniz. Yada şu sese kulak veriniz; Kadın, her ihtiyacını karşılayacak tek bir erkeği ister. Erkek ise, tek ihtiyacını karşılayacak her kadını.

Mesele bu kadar basit aslında.. Kadınla erkek arasındaki farkları anlamak için aşağıda yer alan kadın erkeklerle ilgili özdeyişleri dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

 • Erkek, ulaşamadığı kadını lanetler. Kadın, ulaşamadığı erkeğe “aşk” der.
 • Eğer karşındaki kişi kadınsa, yapacağın hamleyi iki kere düşünmen gerekir. Çünkü o hep bir adım öndedir.
 • Hayatta elinden gelen her şeyi yapmadan, seçtiğin kadını sevmekten vazgeçip onu gerçek karakteriyle görmeye başlamadan önce evlenme.
 • Kadın, her şeyi gören gözü bile aldatır.
 • Evlenme boşanma işi sırf kadınların elinde olsaydı, bir tek nikah sağlam kalmazdı.
 • Kalbi olup da aklı olmayan bir kadın, aklı olup da kalbi olmayan bir kadın kadar mutsuzdur.
 • Güzel bir kadın göze, iyi bir kadın kalbe hoş görünür. Birincisi pırlanta gibi ama geçici, İkincisi mutluluk kadar gerçekçidir.
 • Kadını kalkındıran, onu uçurumun dibine kadar yuvarlanmaktan koruyarak hayata yeniden doğmasını sağlayan biricik kuvvet aşktır.
 • Kadınlar sözleriyle değil, gözleriyle konuşur aslında. Bu yüzden onları anlamak için dinlemek yetmez, izlemek gerek yalnızca.
 • Bu sözleri kim mi söylemiş der gibi olduğunuzu hissetim? Elbette Fyodor Mihailoviç Dostoyevski
  Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

  Aşkın ömrü kaç yıl?

  Aşk ne kadar sürer, aşkın tesiri kaç ay, aşk olmadan olur mu? Bu soruların cevabı bilindiği halde insanlar aynı soruyu sormadan edemiyorlar. Acaba gerçek neden aşksızlık olabilir mi? yada çabuk tüketilen ilişkiler.. Herşeyin disposable (kullan at) mantığı ile tüketildiği dünyada aşklar ve sevgiler kolay harcanır durumda, para birinci planda yer aldığından aşksız ama mantıklı evliliklere açılan beyaz yelkenler çabucak kirleniyor olabilir mi?

  İnsanlar aşklarını kaybetmekten kortukları için aşkın ne kadar süreceğinin hesabını ilk günden yapmaya başlıyor aşkın bittiği yerde sadece bir züürt tesellisi olan sevgiden bahsetmeye ardından alışkanlık uydurmasını yapmaktalar.

  Aşkınızın bittiğini nasıl anlarsınız?
  Böyle bir içsel sorgulama olur mu? Eğer aşk konusunda sıkıntı yada duygu eksikliği konusunda kendinize sorular sormaya başladı iseniz fazla sözü uzatmaya gerek yok sizin aşkınız çoktan bitmiştir. Onu terkedemiyor alıştığınızı alışkanlıklarınızdan vazgeçemediğinizi düşünüyorsanız sizi dürüst olmaya davet ediyoruz.

  Aşk nedir?
  Aşk başlangıçta anlık fiziksel çekimden başka bir şey değil! İlk andan itibaren marjinal şekilde verimliliği azalan şiddetini sonlara doğru yitiren duygu tozarmasıdır. Başlangıçta her iki insan birbirini tanımadıklarından sadece aşk ateşi ile kavruluyorlar, çıkan kıvılcımdan tutuşan kalpler sonrasında kırılmaya mahkum oluyor.. İşte tam bu noktada aşk acısı var.

  Tıbben aşk nedir?
  Aşkın tıbbi yada başka bir deyişle bilimsel açıklaması anlık yaşanan hormonal değişikliklerin insan beyni kimyasındaki geçici fakat etkili tezahürü olarak nitelendirilmektedir. 1 ile 2 saniye süresi kadar anlık bir zaman diliminde nöronlardaki faaliyet, dopamin salgısı, kalp çarpıntısı döngüsü, sevgiliye ulaşma isteği, heyecan ve mutluluk tıbbi aşkı tarif ediyor.

  Aşkı ne öldürür?
  Son yıllarda yapılan sosyal araştırmalarda aşkın ölmesinin baş aktörünün maddi imkansızlıklar olarak görülüyor haksızda değiller çünkü; Faturaların gölgesinde işsiz bir aşk nereye kadar sürebilir. Parasız, pulsuz biriyseniz aşkta kaybetmeye mahkumsunuz demektir.

  Dünya menfaat dünyası olmuş! Kimse kimsenin kara kaş kara gözüne aşık olmuyor.. İnsanların ilgilendikleri tek şey cüzdanlar dolu mu? Gelir durumu ne, ev, araba, yazlık, kışlık ve banka mevduatı. Gerisi hikaye..
  Ne aşkı?

  İlişkiyi Canlandırmanın Yolları

  Artık eskisi gibi şehvetli bir ilişkinizin olmadığınımı düşünmeye başladınız o halde ilişkinizi canlandırmanın yollarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Heyacan, tutku, aşk, şehvet duyguları yerini günlük hayatın getirdiği sıkıntılarla vazgeçmişliğe bıraktığı zaman rutin ilişkiler insanı mutsuz etmektedir. Yatak hayatınızı ilk gün yaşanılan heyecana taşıyarak şehvetli günlere geri dönüş yapmak tamamen sizin elinizde. Farkında olmadan geçen yıllarla birlikte eşiniz ile aranıza ördüğünüz duvarlar yada zincirleri kırmanın tam zamanıdır.

  Romantik ortamlar yaratmak için fırsat kollayın. Boşlukları iyi değerlendirin örneğin çocuklarınızın evde olmadığı özel zamanlarda harekete geçin.

  Seksi yastıklar, perdeler, yatak örtüleri ve hafif müzikler şehvet ortamına geçiş sağlamanıza yardım eder. Seks arzusuna hazır cinselliği ön plana çıkaracak iç çamaşırları, çoraplar, fantezi kıyafetlere ek olarak egzotik stil makyaj yapın. Kısaca ilişkiyi canlandırmak tamamen sizin elinizdedir, kadınlara özel süper güçlerinizi kullanarak erkeği şaşırtın..

  İlişkiyi diri tutmak heyecan çıtasını yukarda tutmanın yolu sadece yataktan geçmemektedir. Eşiniz ile hafta sonu gezilerine yada ufak tatillere çıkmaya özen gösterin. Hiçbir şey yapamadığınız zamanın sıkışık olduğu durumlarda sinema, tiyatro giderek çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Yıllardır eve kapandığınızı düşünün poponuzu kaldırın spor yapın.

  İlişkiyi Canlı Tutmak İçin

 • Eşiniz ile iletişime geçin, konuşun birlikte zaman geçirin.
 • Kendi çizdiğiniz sınırların içinde hapis olduğunuzun farkına varın.
 • Duygusal yaklaşımlarda bulunarak birbirinizi anlamaya çalışın, sadece içgüdüsel zevk için eşinize yaklaşmaktan vazgeçin.
 • İnsan olduğunuzu hatırlayın hatırlatın. Eşinize değer verin en önemlisi verdiğiniz değeri ona hissettirin.
 • Kendinize zaman ayırın.
 • Telefon, sms, whats Up, Facebook gibi sosyal ağları terkedip normal hayata geri dönmeye çalışın.
 • Süpriz yapın! Saçma sapan işe yaramayan hediyeler yerine 3 gün süren iki kişilik tatil turu satın alın.
 • Hatalarınızı kapatmak için çiçek alıp eve gitmeyin! Bu numaralar artık bayatladı, kimse yemiyor. Çiçek yerine mandalina, elma, muz alsanız çok daha mantıklı.
 • Eşinizin ailesini, akrabalarını eleştirmeyi bırakın.
 • Başarıları ödüllendirip takdir edin destek olup desteğinizi hissetirin.
 • Sinirli, asabi iseniz psikolojik destek alın yada terkedilmeye hazır olun. Dırdır yapmayı bırakın, herkes zengin olacak diye bir kural yok. Az işe yetinin halinize şükredin.
 • Dokunun temas halinde gözlerinizin içine bakın. Birbirlerini seven insanlar, gizlisi saklısı olmayan, aralarında sevgi olan herkes gözlerinin içine dalıp gidebilir. Gözlerini kaçıranların söyleyemedikleri sözler ifade edemediği duyguları vardır. Belkide sevdiğini sanıyordur yada sevmiyordur seni sadece alışkanlığın verdiği tekdüzelik alışılmışlıklar terkedilemiyordur. Gözbebeklerinin içinde kendinizi en son ne zaman gördünüz? Kendinizi kandırmayı bırakın artık..

  Başarılı Kadınların 5 Ortak Özelliği

  Günümüzde pek çok insanın başarı isteği farklılık göstermektedir. Fakat her bir kadın hayatında, aşk yaşamında ve iş yaşamında başarılı olmak ister. Başarıyı yakalamak için mutlaka başarıya giden yolların araştırılması ve araştırmalarınız sonucunda ne bulduysanız onların izinden gidilmesi gerekmektedir. Başarılı kadınların 5 özelliği konusunda bir araştırma yapacak olursak şu şekilde açıklamamız mümkün olacaktır.

  1- Risk Almayı Sever

  Başarılı kadınlar her zaman risk almayı sever ve risk almaktan da hiçbir şekilde korkmazlar. Çünkü başarıya sahip kadınlar risk almazlarsa sürekli aynı yerinde sayıp duracaklarına ve hayatlarında hiçbir yeniliklerin açığa çıkmayacağına inanırlar. Aslında bakıldığında bu düşünce tam tamına doğrudur diyebiliriz. Çünkü risk almaktan korkan kişiler yenilikler ile hiçbir şekilde tanışamayarak başarıya da ulaşmaları epey bir zor olacaktır. Bu sebeple gerek Dünya da gerekse de ülkemizde ki pek çok bayan risk almayı fazlası ile çok sevmektedir.

  2- Yaptıkları İşe Âşıktırlar

  İşini seven ve işine de aynı tutkuyla bağlanan kişiler iş yaşamında oldukça fazla başarılı olabilmektedir. Bu yüzden iş yaşamında mutlu olmayan bir bayan, yaptığı işten de yeteri kadar haz alamıyorsa kendisinden başarı beklemek son derece yanlış bir durum olur. Bu yüzden motivasyonunuzun yüksek tutulması ve kısa zaman da başarının elde edilmesi mümkün olacaktır. İşe tutkuyla bağlanmak ve en önemlisi hayalinizde yapmak istediğiniz bir işin başında olmanız başarılı bir kadın imajına bürünmenizi de en iyi şekilde kolaylaştıracaktır.

  3- Başarılı Olacaklarına İnanırlar

  Her ne işi yaparlarsa yapsınlar başarılı olacaklarına inanırlar. Eğer sizlerde diğer başarıyı yakalayan kadınlar gibi olmak istiyorsanız mutlaka kendinize fazlası ile güven duymanız gerekmektedir. Bu sayede iş yaşamınızın daha verimli bir şekilde geçmesi ve başarılı kadın pozisyonunda olabilmeniz de sizin adınıza oldukça kolay bir durum olmaya başlayacaktır.

  4- İnsanlar İle Sağlam İlişkiler Kurarlar

  İnsanlar ile sağlam bir ilişki kurarak iş yaşamının daha pozitif bir şekilde ilerlemesini sağlarlar. Günümüzde bakıldığında ise hem akıllı hem de son derece başarılı bayanlar çevresinde ki kişiler ile iyi ilişkiler kurmaya başlamaktadır. Çalıştığınız ortamda arkadaşlık ilişkilerinin istenilen düzeye getirilerek yeni bir dostluk ortamınızın kurulabilmesi başarılı bir kadın olabilmenize de en iyi şekilde pay sahibi olacaktır diyebiliriz.

  5- İlişkilerinde Sorun Yoktur

  Aşk yaşamında gel gitler yaşamayan ve sorunsuz ve aynı zamanda da huzurlu bir aşk yaşamına sahip olan bayanların çoğu iş yaşamlarında da mutlu olabilmeyi başarmıştır. Bu yüzden tüm performansınızın iş yaşamınıza en iyi şekilde yansıyabilmesi adına mutlaka aşk meşk konularında da başarılı olabilmeniz sizlere fazlası ile yardımcı olacaktır. Yukarı da belirtmiş olduğumuz tüm bu aşamaları hayatınıza inşa eder ve bu şekilde davranmaya başlarsanız kısa zaman da istediğiniz bir başarıyı da elde edebilirsiniz.

  Moda Tasarımcısı Ivana Sert

  Dünyaca ünlü dizi Sex And City dizisinde kullanılan seksi mayoların Ivana Sert tarafından tasarlandığını biliyor musunuz! Bir bakıma kariyer açısından bikini tasarımlarının beğenilmesi başarılarla dolu hayatının dönüm noktası oldu. Ivana Sert‘in yetenekleri sadece tasarımcı olması ile elbette sınırlı değil onun konservatuvar’da piyano eğitimi almış olması sanatın her dalında başarılı varlığını perçinliyor.

  Designer, işletmecilik ve televizyon programcılığı çalışmalarında yer alması Ivana’ya İş dünyasının kapılarınıda açmış durumda o artık hatırı sayılır bir iş kadını.

  Güzel giyinmenin para ile ilgili olmadığı söyleyen Moda Tasarımcısı Ivana Sert, pahalı tişortlar yerine 5-10 liralık olanları tercih eden fakat çuval giyse kendine yakıştıran özel bir kadın. Öyleki diğer ünlü isimlerin yüzbinlerce para harcayarak yapamadığını sadece 5 lira ile yapabiliyor.

  Nüfus kağıdına bakıldığında yaşının 34 olduğu ortaya çıksada, Ivana zamanın çok ötesinde güzelliğini aklı ile birleştiren deyim yerinde ise ”hem güzel hem akıllı” ender bulunan kadınlardan.

  Ivana Sert’in Katıldığı Başlıca Dizi Film Proje ve Programlar

 • Yok Böyle Dans Yarışması Show Tv – 2011
 • Yalan Dünya Dizi Kanal D – 2012
 • Bizimlesin Kitap – 2012
 • Bugün Ne Giysem Yarışma Programı Show Tv – 2011 / 2013
 • Bu Tarz Benim Jürisi Show Tv – 2014
 • Yapışık Kardeşler Sinema Filmi – 2014
 • Sosyal Medyada Ivana Sert

 • 3 Adam’ı çok komik buluyorum ama kesinlikle tarz degiller!
 • Bizımlasın.
 • Bizımla değilsın.
 • Altına tulüm giysen daha iyi oludu.