Salı , 24 Ekim 2017
CİNSEL BİLGİLER
Anasayfa / Erkekler

Erkekler

Kadın ve Erkek Arasındaki Fark Nedir

Kadın ve erkek arasındaki farkları teker teker sıralamak yerine bakış açılarınızı tamamen değiştirerek kendinizi düşünmeye zorlayabilirsiniz. Yada şu sese kulak veriniz; Kadın, her ihtiyacını karşılayacak tek bir erkeği ister. Erkek ise, tek ihtiyacını karşılayacak her kadını.

Mesele bu kadar basit aslında.. Kadınla erkek arasındaki farkları anlamak için aşağıda yer alan kadın erkeklerle ilgili özdeyişleri dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

 • Erkek, ulaşamadığı kadını lanetler. Kadın, ulaşamadığı erkeğe “aşk” der.
 • Eğer karşındaki kişi kadınsa, yapacağın hamleyi iki kere düşünmen gerekir. Çünkü o hep bir adım öndedir.
 • Hayatta elinden gelen her şeyi yapmadan, seçtiğin kadını sevmekten vazgeçip onu gerçek karakteriyle görmeye başlamadan önce evlenme.
 • Kadın, her şeyi gören gözü bile aldatır.
 • Evlenme boşanma işi sırf kadınların elinde olsaydı, bir tek nikah sağlam kalmazdı.
 • Kalbi olup da aklı olmayan bir kadın, aklı olup da kalbi olmayan bir kadın kadar mutsuzdur.
 • Güzel bir kadın göze, iyi bir kadın kalbe hoş görünür. Birincisi pırlanta gibi ama geçici, İkincisi mutluluk kadar gerçekçidir.
 • Kadını kalkındıran, onu uçurumun dibine kadar yuvarlanmaktan koruyarak hayata yeniden doğmasını sağlayan biricik kuvvet aşktır.
 • Kadınlar sözleriyle değil, gözleriyle konuşur aslında. Bu yüzden onları anlamak için dinlemek yetmez, izlemek gerek yalnızca.
 • Bu sözleri kim mi söylemiş der gibi olduğunuzu hissetim? Elbette Fyodor Mihailoviç Dostoyevski
  Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

  Erkeklerin meşhur ayrılma bahaneleri

  Seni haketmiyorum, daha iyilerine layıksın, çok iyi bir insansın, açıklayamayacağım bazı problemlerim var sözleriyle başlayan cümleler, basiretsiz ve kişiliksiz erkeklerin tercih tercih ettiği yalan kokan ayrılma bahanelerinden başka birşey değildir. Başka biri var o nedenle senden ayrılmak istiyorum sözünü yekten mertçe söyleyemeyecek kadar aciz olan bu adamlardan asla size fayda gelmez! Genellikle kendine güveni olmayan, cinsel açıdan zayıf, korkak, ekonomik geliri düşük, çalıştığı iş yerinde üstleri tarafından emir altında ezilenler, sosyal ve kültürel anlamda yetersiz, psikolojik sorunlu, özellikle normalden ufak penisli erkekler ayrılmak istediklerini söyleyemeyip otomatik bahaneler üretmeye başlarlar. Artık dünyada klasik haline gelmiş ayrılma bahanelerine karşı dikkatli olmanızı sağlamak amacıyla tecrübelerimizi aktarmayı uygun bulduk.

  Neden ayrılma bahaneleri üretiyorlar?

  Sorunlarım var, sana çok değer veriyorum ama ciddi bir ilişki beni korkutuyor hazır değilim diyen biriyse gerçekte vaktinin çoğunu yatakta geçirdiği kadın tarafından etki altındadır. Yaşadığı şehvet dolu dakikalar sonunda artık sizinle görüşmek istemezken diğer taraftan her zaman elinin altında yedekte kadın bulmanın peşindedir. Bu düşünceyle yalanlar zincirine halkalar ekleyerek; işe zaman ayırma, yurt dışında yaşama gibi çarpıcı bahaneler uydurmaktadır. Erkeklerin bahane üretmelerinin nedeni ıskartada el altında kız arkadaş bulundurmaktır. Erkekler kadınsız kalmaktan korkarlar.

  Asıl amaç bol bol tek gecelik ilişkiler yaşamak, zevk ve sefa sürmektir. Bağlanmak veya aşık olmaktan korktuğunu o yüzden ayrılmak istediğini söyleyenler başka biriyle şiddetli aşk yaşayanlardır. Kadınların çoğu sevgi anlamında erkeği kıskançlıklarla boğarak özgürlüğünü kısıtlayarak hata yapmaktadırlar. Erkeklerin palavra bahanelerini dinleyen kadınların ortak noktası sıkıcı tipler olmalarıdır.

  “Senin için yeterince iyi değilim”
  Diyorsa; Heyecan, şehvet, aşk, tutku, seks yada adına ne derseniz deyin beslenen hisler başka bir kadına aittir. Artık o sizin erkeğiniz değil! Başka kadın tarafından bütün kaleleri fethedilmiştir. Açıkça seni sevmiyorum, istemiyorum diyemediğinden deyim yerindeyse resmen ayak yapıyor diyebiliriz. Bırak bu ayakları deyip o anda kafasına ne bulursa geçirenler olabilir.

  “Ailevi sorunlarım var”
  Ortada hiçbir sorun yok tek sorunu sizsiniz. Aile bahane edilerek kolayca ilişkinizden sıyrılma amacını taşımaktadır. Suçlu olduğunu bilen erkek karşı taraftan rahat kurtulmanın yolunu olmayan ailevi sorunlara dayamıştır. Hatta ileri giderek ailesinin sizinle birlikte olmasını onaylamadığını söyleyebilir. Aslında sizden sıkılmış harika bir bahane bulduğunu düşünmektedir.

  Erkekler suçlu psikolojisiyle cesaret’ten yoksun korkak hareket ederek, ayrılma aşamasında karşı tarafı yumuşatıcı fakat gereksiz bahaneler sıralama özelliğine sahiptirler. İlişkinin bitişindeki kadından gelecek bağırma çağırma tepkileriden korktukları için kimi zaman el altında tutmak adına türlü yalanlar uydurabilirler. Erkeklerin düzmece bahanelerine kanmamanız dileğiyle!

  Erkeklerin ilgisizlik nedenleri nelerdir?

  Erken yaşta yapılan evliliklerde ortalama 5 yıl sonra erkeklerde eşine karşı ilgisizlik başlayarak erkeğin vaktinin çoğunu dışarda geçirmesinin kaynağı oluyor. Erkeğin büyümüş gibi rol üstlenerek aile babası gibi davranmasına kanmamalı! Çünkü gençliğini yaşamadan evlenen erkekler maalesef dışarıya yönelerek ailelerini ciddi şekilde ihmal ediyor.

  Kötü giden evlilikler, ilgisiz kalan kadınlar ve çocuklar hayallerin yıkıldığını gösteren acı gerçekler olabilir mi? Hayatın ta kendisi yüzleşmeler hesapsız şekilde insanları birbirlerinden uzaklaştırabiliyor. Erkekler evliliğin ilk yıllarında kafasının ucunu kapıdan çıkarmadan geçirdikten bir zaman sonra eve gelmez hatta evden kaçar oluyorlar. Meseleye kadın tarafından baktığınızda açlıktan değil ama duygusal anlamda ilgisizlikten ölmeye yüz tutuyorlar diyebiliriz.

  Yıllarca peşinizden koşan aptal aşık sizi tavlamak adına yapmadığını bırakmaz fakat tam yaşamınızın anlamını doğru kişi ile taçlandıracağınıza inanarak evliliğe evet demiştiniz oysa.. İlgi azaldıkça azaldı hatta erkeğinizi artık tanıyamıyor olabilirsiniz. Sizi kovalarken duyduğu heyecan yoktur çünkü artık elindesiniz.

  Erkek neden ilgisiz davranır

 • Sorumlulukların erkeğe ağır gelmesi kaçışta etkin rol oynar.
 • Yeni iş ve yeni ilişkilerin varlığı ilgi odağını değiştirir.
 • Yüksek egolu veya bastırılmış erkekler potansiyel ilgisizlik abideleridir.
 • Fazla üzerine gidilen erkekler evden kaçabilir.
 • Ani gelir artışları erkeği eşine karşı ilgisiz kılabilir.
 • Başka kadın, üçüncü kişinin ilişkiye dahil olması
 • Şişman kadınların eşleri dışarda gördüğü fit kızlara fazla eğilimli olduğundan bir dönem sonra erkek otomatik olarak kıyaslama yapar, baskıya dayanamayarak karısının yüzüne bakmaz olur.
 • Kişisel temizlik ve bakımına dikkat etmeyen kadınların eşleri ilgisiz olur.
 • İyi yemek pişiremeyen kadınların kocalarının ilgisizliği kaçınılmazdır.

  Erkekleri ilişkiden soğutan nedenler

  Farkında olmadan yaptığınız pek çok hareket eşinizi sizinle birlikte olmaktan soğutabilir. Onu sizden uzaklaştıran nedenler olduğunu hiç düşündünüz mü? Farkında olmadan erkeğinizin giderek uzaklaşmasına engel olmak ve ilişkinizi canlı tutmak için aşağıdaki davranışları yapmayınız.

  Kıskandırmaya çalışmak: Sosyal paylaşım sitelerine sırf eşinizi kıskandırmak için sanki başka bir erkekle flört ediyormuş gibi durumlar mı yazıyorsunuz ya da başka bir erkeğin fotoğraflarını mı atıyorsunuz? Bunu başarmış olursunuz. Eşinizin eline seksten soğutmak için pek çok neden vermiş olabilirsiniz. Bunun mükemmel bir nedeni de vardır. Çünkü siz başka bir erkekle ilgileniyormuşsunuz gibi algılayacaktır ve oldukça haklı bir neden.

  Depresiflik: Karşısında ki kadının depresif hareketleri bir erkeğin hiç hoşuna gitmeyecektir. Erkekler kendi kendine yetebilen bir kadınla birlikte olmak isterler.

  Değiştirmeyi istemek: Her erkek kendisini sırf onu o olduğu için kabul eden kadını severler. Ona bağımlı kalırlar. Onu değiştirmeye çalışmanız emin olun onun tarafından hiç hoş karşılanmayacaktır. Onun dış görünüşü olsun, duygusal düşünceleri olsun, bu gibi şeyleri değiştirmeye çalışmanız onun üzerinde negatif bir etki bırakacaktır ve yatakta da seksten soğutacaktır.

  Taklitçilik: Dış görünüşünüz ya da hareketleriniz ona bir başkasını kesinlikle hatırlatmamalıdır. Siz tamamen özgün olmalısınız. Erkek bu özgünlüğü hissetmeli ve sizi siz olduğu için kabul etmeli. Bu şekilde kendilerini özel hissederler. Eğer siz taklitçilik yaparsanız o kendisini özel hissetmeyecektir. Bu da onu seksten soğutacaktır.

  Geç kalmak: Ona hayatı boyunca unutamayacağı seks dolu tutkulu bir gece planlıyor olabilirsiniz ve bu gecenin mükemmel olması için birçok hazırlık yapmak isteyeceksiniz. Mükemmel iç çamaşırları, mükemmel kokular ve bunlar gibi birçok şey. Artık sabırsızlanıyorsunuz ve heyecanla hazırlıklara devam ediyorsunuz. Fakat unutmayın ki eşinizde sizin kadar heyecan ve sabırsızlıkla sizi bekliyor. Siz hazırlıkları arttırırsanız ve süresini uzatırsanız bu eşinizi pek memnun etmeyecektir. Erkekler yatakta çok bekletilmekten hoşlanmazlar.

  Aşırı parfüm kokusu: Parfüm kokusunu eşiniz çok seviyor olabilir. Sizde kullanmaktan hoşlanıyorsunuz. Ama işin dozunu kaçırırsanız ve fazla parfüm kokusunun eşinizi memnun etmeyecektir. O sizin kokunuzu istiyor ama siz ona aşırı fazla bir parfüm kokusu veriyorsunuz çok itici bir durum. Bu yüzden parfümü az ve yeterince kullanmanız gerekir. Eşinizin burnunun direğini düşünün.

  Uzun tırnaklar: Uzun tırnaklarla kendinizi seksi mi hissediyorsunuz. Ama korkarım ki erkekler sizinle aynı fikirde değil. Erkekler doğallıktan yanadır. Doğal olmanızı isterler. Ayrıca seks sırasında canını yakabileceğiniz düşüncesi de cabası.

  Dedikoduculuk: Siz hep başka kadınlar hakkında olumsuz şeyler söylerken eşiniz bunu dinlemekten hiç haz almayacaktır ve dedikoducu biriyle de seks yapmak emin olun pek hoşlarına gitmeyecektir. Çünkü sizin de dedikodunuzu yapacağınızı düşünürler.

  Çok uğraştırmak: Erkekler zoru sever bu kesin. Fakat siz her şeyin fazlasının zarar olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Eğer erkeği çok fazla uğraştırırsanız bir yerden sonra pes edecektir ve seks için uğraşmayı bırakacaktır. Belki bir daha denemez bile.

  Kafa karıştırmak: Sizden hoşlandığından adınız gibi emin olduğunuz bir erkek sizi reddedince bu hoşunuza gider mi? İşte aynı şey erkekler içinde geçerlidir. Sizin onu çok sevdiğinizi biliyor fakat siz tarafından reddedilmek onu incitecektir ve seksten soğutacaktır. Sırf reddetmek için onu reddetmeniz onu bir daha yatakta göremeyeceğiniz zaman anlamına gelecektir.

  Kaba davranışlar: Erkekler esip gürleyen bir bayandan haz etmezler. Ona kadınlığınızı belli edin bir erkek gibi davranmayın. Kaba davranışlar size ve ilişkinize zarar verebilirler.

  Baskın karakter: Herkesin kendisine göre davranışları ve düşünceleri vardır tabi ki normal olarak onunda. Ona annesi gibi davranarak direktifler vermeniz pek hoşuna gitmeyebilir tabi eşinizi bu konuda iyi tanımanız gerekmektedir.

  Parasız erkekle evlenilir mi?

  Erkeğin 5 parasız olması önemli değil! Önemli olan eğitimli olup olmadığıdır. Bütün erkeklerin zengin olması mümkün olmadığından evlenilecek erkeğin çalışıyor olması ve sorumluluk duygusunun varlığı yeterlidir. Parasız bir erkeğin evlilik teklifi karşısında düşünen bir kadın zaten kararını vermiştir. Evlilik tekliflerinin düşünülecek bir tarafı yoktur. Düşünmek yapılacak en büyük hata olabilir, kadın karar için düşünüyorsa çoktan kafasında ilişkiyi bitirmiş olması kesindir. Sadece kendini geçindirebilen, işsiz, düğün veya nişan yapacak parası olmayan yarı aç gezen işe yaramaz erkeklerle kim evlenmek isterki..

  Başka açılardan bakacak olursak halk arasında okumuş belirli kültür düzeyinde olan kadın ve erkekler arasındaki ikili ilişkilerde para konusu konuşulacak konulardan biridir. Evliliklerin temeli sevgiye dayanır fakat sevginizle kimsenin karnını doyuramazsınız, erkek doğanın verdiği üstünlükle sorumluluğu almalı eşinden destek almadan aile efradına bakabilmelidir. Kadınlar genellikle seçici konumda olduğundan en ideal erkek adayı arayarak uzun bir zaman hayatlarına giren erkekleri elemeye tabi tutarak inandıkları adamla evlenmeyi tercih ederek mantıklı karar verirler. Çok az kadın duygularına yenilerek, aşkın büyüsü ile çulsuz adamlara sırılsıklam aşık olarak hayatlarını mahvederler.

  Kıt kanaat geçinerek yaşamayı mutsuzluk olarak görenler var fakat sadece zengin diyerek bir erkekle evlenmek para pul karşısında ezilmek, erkeğin eline bakmak acaba ne kadar doğru? İnsanın kendine saygısı olmalı erkeğin parasını yemek yerine kendi ayakları üzerinde durabilmek en iyisi gibi.. Hayatı çıkar ilişkilerine endeksli yaşamak mutsuzluğa davetiye çıkarmaktır.

  Borçla kamçılanan yiğitlerin boy gösterdeği evlilik arenasında çulsuz ordularının işgal ettiği evlilik makamı Türkiye’de enflasyon ve zamlarla sarsılarak yıkılabiliyor. Tek başına 1.500 lira maaşla ev bakmak her babayiğidin harcı değil elbet.. Faturalar, kira giderlerine ayırılan bütçe başlı başına mutsuzluk kaynağı.

  fakir erkek temsili resim

  Parasız erkeklerin evlenmeye hakkı yok mu? Sorusunun cevabı elbette yok gibi birşey olsa gerek çünkü geçenlerde twitter fenomenlerinden bir tanesi ”kimse seninle ekmek arası tavuk döner yemek zorunda değil kendini ilişki yaşamaya mecbur hissetme” şeklinde parasız erkeklere atıfta bulunmuştu.

  Parasız erkekle neden evlenilmez

  • Parasız erkekler kendilerini hayatta başarısız gördüklerinden eziktirler.
  • Hayatınız boyunca hesap yapmak zorunda kalır ay sonunu getirmezsiniz.
  • Tatile çıkamaz çıksanızda 3 ncü sınıf pansiyonlarda veya çadırda sürünürsünüz.
  • Akrabalarınıza rezil kepaze olursunuz.
  • Aynı elbise, ayakabı ve çanta ile bir ömür geçirirsiniz.
  • Modayı takip edemediğiniz için psikolojiniz bozulur.
  • Herşeyin en ucuzunu kullanmak zorunda kalırsınız.
  • Ev işi yapıp çamaşır ve bulaşık yıkamaktan usanırsınız.
  • Parasızlık yüzünden sürekli sinirler gerilerek kavga edersiniz.
  • Hastalandığınızda özel hastane yerine devlet hastanelerinde tedavi olursunuz.
  • Pazardan alışveriş yapar çakma markalı kıyafetler giyersiniz.
  • Kredi kartı borçlardan siciliniz bozularak bankalar sizi fişler.
  • Ev sahibi ile her yıl kanlı bıçaklı olur ona verdiğiniz kira parasına lanet edersiniz.
  • Romantizm yoktur, aşk ise ölmek üzere hatta ölmüştür.
  • Zengin akrabalarınızın yaşadıkları hayatlarını kıskanır onlara özenirsiniz.
  • Parasızlığın erkeklere en büyük yan etkisi özgüven eksikliğidir. Parasız erkek güçsüz erkektir.
  • Arabaya kurulup keyif yapamaz sünepe kocanızın yanında metrobüste itiş kakış seyahat edersiniz.
  • Kişisel bakımınızı yapamaz tahtakale işi kalitesiz makyaj malzemelerini kullanırsınız.
  • Çorap alırken bile kocanızdan izin almak zorunda kalırsınız.
  • Akşam eve geldiğinde ayakları leş kokan bir kocanız olur.
  • Şehirlerarası otobüslerde seyahat etmekten kıçınız ağrır.