Salı , 24 Ekim 2017
CİNSEL BİLGİLER
Anasayfa / Aldatma

Aldatma

İnsan eşini neden aldatır

İnsanların eşlerini neden aldattıklarını en çok aldatılan insanlar merak ediyor, aldatan insanlarda görülen ortak özellikleri anlattık.

İnsanın aldatma nedeni uzun süredir yolunda gitmeyen ilişkiyi başka biri ile nasılım? Sorusunun cevabını aradığı zaman gerçekleşir. Mutsuz, tatminsiz insanlar evliliklerinde yaşadıkları problemin kendinden kaynaklanmadığının farkına vardıklarında başka birilerinin hayatlarında yer almayı seçerek içgüdülerine karşı koyamazlar. Sorunun kaynağına inme ve hatanın kimde olduğu sorusunun cevabını aldatarak öğrenmeyi denerler.

Ruhsal, fiziksel ve cinsel uyumun olmadığı evlilikler geçimsizliğin başlaması ile birlikte taraflardan biri aldatma yolunu tercih edebilmektedir. Yasakların cazibesi, karşı tarafa duyulan aşırı merak, ilgiye karşı koyamamak, bedenleri tanıma istekleri iltifatlara zaafiyet duyma, paranoyaklık, güvensizlik aldatma nedenleri arasında en başta gelen faktörlerdir.

Eşe karşı kızgınlık duyma, intikam, meydan okuma düşüncesi, hayatta başarısız olmak, incitmek istekleri, sıkıcı evlilikler, kaçma, ortam değiştirme fikri, kıskançlık, sinirlilik, ilgi çekmek, özgürlük düşüncesi, cinsel ilişki sayısı yetersizliği, cinsel işlev bozuklukları aldatmata iten sebeplerdir.

Kadın yada erkek olsun aldatanların çoğunda görülen geçmiş yaşantılarında özellikle çocukluk dönemlerinde yaşanan duygu yoksunlukları ve sevgisizlikler göze çarpıyor. Böyle tiplerin herbiri mutlaka psikolojik sorunlarla boğuşan, farkında olsun veya olmasınlar psikolojik tedavi ihtiyacı olan bireylerdir. Genel olarak hayatları süresince akıl sağlıkları pek yerinde olmadıklarından sağlıklı birliktelikler kuramazlar.

İnsanlar evliliklerde oluşan duygusal çöküntülerin açtığı derin boşlukları romantizm, heyecan ve cinsel tatmin duygusu ile doldurmak için aldatıyorlar.

Aldatan erkek nasıl yakalanır

Aldatan erkeği yakalamanın formülü sabırlı olmaktır. Aldattılma belirtileri karşısında sakin olabilirseniz kazanan siz olacaksınız.  Aldatan erkek nasıl olur kulak verin. Sukuneti koruyup olanlardan farkında değilmiş gibi davranmakla işe başlayarak özellikle üstüne gitmekten kaçınmalısınız. Örnek olarak her akşam eve geç saatte gelmesine Sık boğaz etmeden kibarca şaka yollu ikazlar yaparak herşey normal gibi davranmak işe yarayabilir. Genelde evliliklerinde ilk 5 yılı geçen erkekler aileye çocuklarında katılmalarıyla eşleri daha çok çocuklarla ilgilenmekte olduklarından heyecan yaşamak adına farklı maceralara atılabilir hatta aldatmanın adım ötesinde çizgiyi geçerek boşanma isteğinde bulunabilirler. Boşanma olsun yada olmasın erkeği suçüstü yakalamak bazen zaruret olabilmektedir.

Şüpheye kapılarak onu nasıl yakalayacağınızı sorgulama başladığınızda sadece inanın. Duygularınıza yenilmeyip sınırlarınızı aşmanız gerekliliğini hatırlayın. Hayal kırıklığı ve mücadele arasına sıkıştığınızda aldatılmanın kaderiniz olduğunu kabullenmeyin, unutmayın suçlu siz değilsiniz.

Aldatılmış olmak sizi sürekli şekilde aşağıya çeken, kötü hissetmenize neden olan berbat bir duygu olsada yıkılmamak ayakta kalmak zorunda olduğunuzu hatırlayın. İçinizdeki sıkıntıların çözülmesi uzun zaman alacağından kendinizi bunalmış hissediyor olmanız gayet normal sonuçtur.

Telefonuna geç bakma, telefon saklama, hiç açmama, nerde olduğunu izah edememe, aşırı bakımlı olma, basit şeylere sinirlenip kavga çıkarma gibi şüpheli hareketlerin devamında çocuklara ve size zaman ayırmadığı zaman birşeyler ters gidiyor düşüncesiyle acaba beni aldatıyor mu? Diye kendinize sormadan edmezsiniz. kadınlar aldatma konusunda hislerine güvenebilir eninde sonunda erkek kendini yakalatan hataları yapacak kendini ele verecektir.

Serin kanlı olun
Yaşadığınız ana odaklanarak geçmişi kenara bırakıp dinginliğinizi korumaya çalışın. Yapmanız gerekenlenleri yaparak kendinize olan saygınızı kaybetmeyin. İlk önce onu yakaladığınızda ne yapacağızın planın en baştan yaparak süprizlere meydan vermeyin. Aldatılan kişide gelişen depresyon etkilerinden minimum zararla kurtulabilmek için psikolog desteği almayı deneyin. Herşeyden önce kendinize güvenmeyi öğrenin.

Giysi ve Eşyaların Kontrolü
Gömlek yakaları, kolları ve düğmeleri koklamak suretiyle inceleyin, varsa kuvvetli beyaz ışık altında uzun saç kıllarını arayın. Don, atlet ve diğer iç çamaşırlarını kontrol ederek kaç günde bir değişim yaptığını gözlemleyiniz. Arabasının içinde bayan parfümü, saç denetimi yapmayı ihmal etmeyiniz. Saç, sakal traş olma alışkanlığında değişiklik var mı? Yeni deodorant veya parfüm kullanıyor mu? Giyim tarzında köklü değişiklikler erkeğin kendini yeni bir adaya beğendirmeye çalıştığının işareti olabilir. Özellikle aniden duş jeli kullanmaya başladı ise dikkat etmek gerekir. Kıyafetler iyice araştırılmalı rimel, allık, ruj ve makyaj malzemelerinin bulaşıp bulaşmadığı incelenmelidir.

Erkeğin ödeme ve harcamaların kontrolü
Artan faturalarla kredi kartları ekstrelerinin beklenmedik şekilde artması, otel veya konaklama giderleri, daha önce görülmedik lüks harcamalar araştırılmalıdır.

Arabasının modelini değiştirme
Durduk yere klasik arabasını spor modelle değiştirerek alışkanlıkların aksine hareket eden erkeklerin hayatında ikinci kadının olması kuvvetle muhtemeldir. Ayrıca aile fertlerinin haberi olmadan alınan yada kiralanan ev, yazlık gibi gayrımenkuller halk tabirinde dostuna ev açtı şeklinde yorumlanabilmektedir.

Yeni bir kadınla tanışan erkek bütün ilgi alanlarını hiçe sayarak adeta yepyeni biri olmuştur. Birlikte yaşadığınız hayatın onun gözünde değer kalmadığı zaman akşam eve geldikten sonra duş alıp gidecektir. Yatak odasına sadece iç çamaşırı veya gömleklerini almak dışında uğramaz, başka biriyle olduğu aşikardır. Yalanlar yalanlar üzerine gelirken daha önceden sevgilisi olduğunuzu çoktan unutmuştur.

Spor salonuna gitmeler
Durdukyere vücudunu beğenmemeye başlayarak lüks spor salonlarının kapısını aralar. Kilo verme amaçlı slim fit görünmek adına kaliteli beslenmeye özellikle yiyecekleri seçmeye başlayacaktır.

İşten geç gelmek
Normal zamanlarda vaktiyle evine gelen erkeğin çalışma saatleri sizi rahatsız edecek derecede uzamaya başladıysa dikkatli olmalı, bitip tükenmek bilmeyen iş toplantıları, seyahatler olmaya başladığında şüphelenmekte haklısınız.

İtiraf etmek
Yakalanmadıkça erkek aldattığını itiraf etmeyecektir. Elbette aldatıldığınıza dair elinizde delil yoksa kesinlikle eşinizle beni aldatıyor musun tartışmasına girmeyin! Somut kanıtın olmadığı zamanlarda erkeği sadakatsizlikle suçlamak yerine erkeği yakalamaya odaklanmalısınız.

Araştırmalarınız sonucunda ortaya çıkan somut kanıtlar; telefon kaydı, sms, e-posta, otel faturası, video veya ses kayıtlarını tespit etmek zordur fakat zamanı geldiğinde karşı tarafın yasalar nezdinde ağır kusurlu olmasına dolayısıyla haklarınızın korunmasına yardımcı olmaktadır. İstenmeyen bir sonuç olsada eşinizden boşanmak zorunda kalabileceğinizi unutmayın.

Aldatan kadın nasıl yakalanır

Aldatan kadın nasıl yakalanır diye düşünmek şüphesi beyni kemiren bir kurta dönüşürse cevapların arkasından koşmanız gerekecektir. Şüphe beyni kemiren kurttur bir kere aldatıldığı düşünmek aldatanı kadını nasıl yakalarımın cevabının peşinden tatmin olana kadar koşmanıza neden olur. Gerçeği arayış, paranoyalar belkide tehlikeli şekilde sanrıların esiri olmuş olabilirsiniz. Eğer son zamanlarda ortada müspet delil yokken aldatıldığınıza inanmaya başladıysanız önce derin bir nefes alarak sakin olup mantıklı hareket etmeye çalışmalısınız. Bazen erkekler kendi zaafiyetleri nedeniyle karısının aldattığını düşünerek evliliklerini çıkmaza götürmektedirler.

Genellikle kadınların kocalarını takibe aldığı düşünülürse erkeğin aldatan kadın nasıl anlaşılırın peşine düştüyse durum çok zordur. Böyle bir durumda karılarının cep telefonlarını, çantalarını, hatta giyim eşyalarına varıncaya kadar karıştıran erkeklerin olduğunu bilinmektedir. Eşinin yakasında ruj lekesi arayan kadınlardan tutun karısının giydiği külotu inceleyen erkekler bulunmaktadır.

Düşünsenize adamın teki karısının kendisini aldattığından şüphelenerek kendince dedektif edasıyla araştırma inceleme çalışmalarına başlıyor fakat her girişimi sonuçsuz kalıyor çünkü ortada aldatma olayı yok! Erkek kendi kafasında psikozlara girerek bunalım yapmış yanlış mecralarda dolanıyor aslında acil psikolojik tedaviye ihtiyacı var.. Başka bir sorunsa bazı internet sitelerinde aldatan kadın nasıl belli olur mahiyetinde saçma sapan yanlış yazıları okuyanlar iyice bunalarak, psikolojik çöküntülerin yarattığı dehlizlerde boğuluyorlar. Aldatan kadınlardan ortaya saçılan deliller erkeklerinki gibi basit değiller erkek eve sarhoş gelir yakasında ruj olduğunu farketmediği için gömleği kirliye fırlatıp atar elbette kadının çamaşır yıkayacağı gün tesadüfen olay patlar ve erkek o gün kendini ele vermiş olur. Kadınların eşlerine yakalanma olasılıkları yok denecek kadar azdır meselenin yaygın olmayışı nedeniyle eşine az rastlanır şekilde yakalanma gerçekleşir. Erkeklerin abartılı şekilde ansızın artan ödemelerini kredi kartı ekstresinden gizlemek zor olmalı. Birde üzerlerine sinen kadın parfümü kokusu cabası oluyor.

Kadın aldattığı zamanlar internet sitesi, facebook gibi paylaşım siteleri üzerinden eski tanıdık, arkadaş yada mazide kalan sevgililerin hortlamasına neden oluyor, ayrıca magazin programları ve diziler aldatmayı normal gibi lanse etmeleride kaygı vericidir. Ortayaş bunalımına giren bir kadın kendine ispat çabaları içinde yanlışa düşerek aldatma çıkmasına girebiliyor. Erkek aldatıldığının farkına varacak kapasitede olmadığı için ne kadar uğraşırsa uğraşşın kadının açığını bulamayacaktır. Aldatma fiilini işleyerek artık çok daha güzel olduğunu düşünen kadınlar kocasıyla diyaloglarında garip bir mutluluk içine girerler. Genellikle aldatan kadını neyinden anlayacağız sorusu kıskançlığın ortadan kalktığı, kocanın tek başına tatile çıkmasının teşvik edildiği, aile içinde karşılıklı iticiliklerin kadın tarafından pompalandığıdır.

Daha önce evliliğin lugatında telaffuzu bile olmayan ayrılık kelimesi kadın tarafından sıklıkla tekrar edilmektedir. Bir kadın tarafından ayrılmanın kolaylığının altının çizildiği durumlar tehlikeli sinyaller verebilir. Sevgilisine karşı itina ile hazırlanan güzel görünmek adına uğraşan ve güzelleştiği açıkça görünen, iç giyiminde köklü değişikliklere giden kadın seksi iç çamaşırlar giymeyi adet haline getirir. Aşırı şekilde tüy, kıl gibi sorunlardan bu dönemde kurtularak estetik anlamda gelişmeler açıkça görülür.

Hayatın akışı içindeki normal telefon görüşmeleri ve sms’ler ciddi şekilde artarak ön plana çıkar. Eşin aile ve akrabalarıyla görüşmekten kaçarak cinsel birlikteliği çeşitli bahaneler üreterek yaşamaktan imtina eder. Sinirlilik sürekli hale gelerek ev ve çocuklara karşı sorumluluklar yerine getirilmez, eş ile zaman geçirmek istemediği gibi aynı ortamda bulunmak istemez elbette yatakları artık ayrılmıştır. Arada sırada arkadaşlarıyla dışarda zaman geçirmek isteyeceği gibi gece kalmaları için sizi ikna etmeye çalışır.

Aldatan Kadındaki Tavır Değişiklikleri

Kadında ani tavır değişiklikleri olması erkeğin bocalamasına neden olur fakat her tavır değişikliği kadın aldatıyor anlamına gelmez. Kadınlarda karakter değişimi majör depresyon nedeniyle ortaya çıkabilir. Evlilikte psikolojik kaynaklı sorunlar neticesinde çiftler ağır bedeller ödeyebilirler.

Uzun zamandır çaba sarfetmeden herşey önüne gelen erkeğin istedikleri artık olmayınca, başka bir açıdan kadın artık bazı şeylere hayır deyince paniğe kapılan erkek eşinin durumuna hiç aldırmadan egoistçe acaba aldatılıyor muyum düşüncesiyle sarsılır. Tavır, huy ve karakter değişikliklerinin depresyon belirtisi olduğu unutulmamalıdır.

Aldatan erkek kendini ele veriyor!

Aldatan erkek kendini nasıl ele verir görün.. Yakasındaki ruj yada saç bunlar artık mazide kaldı günümüzün erkekleri göz göze gelmekten kaçıyor. Aldatan erkeklerin tipik özelliği eşleri yada sevgilileriyle aldatma sonrasında göz teması kuramamalarıdır. Suçlu olduğununun bilincinde olan erkek suçluluk duygusunu bastıramayarak yüzü yere bakar şekilde fakat aklınca türlü bahaneler uydurarak siz ve yakınlarınızdan adeta kaçar hale gelebilir. Göz teması kuramayan her fırsatta uzaklaşan erkek böylece kendini ele vermiş olur.

Eğer biraz dikkatli ve kontrollü olursanız erkeği izleyerek aslında gözden kaçmayan deyim yerinde ise gün gibi ortada olan erkek tarafından sürekli örtülmeye çalışılan psikolojik problemleri farkedebilirsiniz.

Konuşmalara çok sakin başlar kendince ürettiği düşünceleri mantık çerçevesinde sunarak size kabul ettirmeye çalışırken istediğinin olmadığını anlayınca ses tonunu yükseltir.

Karakter değişimi, farklı bir insan olma, bakışların değişmesi ve daha önce duymadığınız konularda fikirler üretip şaşırtıcı şekilde mizaç değişikliği.

Eleştirilerin dozunun artarak kaçması, zor beğenme, eşinin kusurlarını yüzüne vurma gibi fiziksel kusurların abartılarak eşinin önüne koyarlar.

Her fırsatta kavga çıkarma potansiyeline sahip olup, ev içinde huzursuzluğu körükleyerek ve mutsuz görünürler. Ev içinde siz oturma odasındayken o mutfakta, siz salondayken o balkonda köşe kapmaca oynar.

Erkeğin kendini ele verdiğinin kanıtını ev içinde değil dışarıda ararsanız gerçeğe ulaşmış olacaksınız nasıl mı?
Erkekler yaptığı hatanın her zaman bilincinde olurlar fakat dışarıya karşı durumu hissettirmemek başka deyişle ayıplarını kapamak için sizin haricinizdeki kişilere kötü bir insan olmadığının savaşını verirler. İşte tam bu noktada kendilerini tam olarak ele verirler. Muhtemelen elbette ilk önce at gözlüklerini takarak sizin dışında herkese kendi haklılıklarına inandırmaya çalışıp bir zamanlar aşık olduğu kadının kim olduğunu görmezden gelip hatalarına bir yenisini eklerler.