Home / Genel / Kazanmak istiyorsan üstüne gitme

Kazanmak istiyorsan üstüne gitme

Bazen evliliklerde işler tamamen değişerek ilişki farklı bir dehlizin içine doğru sürüklenebilir. Her iki taraf zorlu bir sınavdan geçtiklerinin farkında olmayabilir neden mi?

Erkek için tek kelimeyle şaşırtıcı! Başka ne denebilir ki.. 10 sene önce yaptıkları bütün hatalar dahil olmak üzere bir gün içinde sanki dün yaşanmışçasına üstelik geçmişte sarfedilirken tüm kelimelerin, kadın tarafından birer birer gün yüzüne çıkartılarak öfke yada yerine göre şiddetle yüze vurulması elbette şaşırtıcı.. Aslında bu duruma hiç şaşırmamalı çünkü kadınların biriktirme özellikleri olaylara resmen damga vuruyor. Bardak taştığı zaman haykırışlarla başlayan kavgaların her iki taraf için çok yıpratıcı olabildiğinin altını çizmek gerekiyor.

Evliliğin başından itibaren hatta daha öncesinden başlamak üzere üzüntü ve hayal kırıklıklarının kaydını eksiksiz tutan kadınlar günü geldiği zaman eşlerine öfkeyle patlarlar.

Kadınların itina ile kırgınlıklarla gerçekleşmeyen beklentilerini yıllarca biriktirme alışkanlıkları yüzünden erkekleri suçlamanın yersiz olduğu su götürmez bir gerçek olsada hayal kırıklıklarını yaratmalarındaki becerileri üstünlüğü tartışılmaz. Yıllarca sorunları içine çekerek gizleyen, herşeyi normal gibi göstermek için çaba sarfeden kadın sonunda yorularak depresyona girer. Depresyona giriş nedeni erkeğin kötü davranışları neden olmuş gibi görünsede asıl sebep kadının kendiyle ilgilidir.

Kadınların yaptığı hatalar nelerdir?

 • Karşı tarafı idare ederek ilişkiyi yolunda gibi gösterme çabası.
 • Bütün iş yada ailevi görevleri üstlenme.
 • Beklentilerini karşı tarafa hissettirememe.
 • Haddinden fazla sorumluluk almak.
 • Ev işlerini yapamayacağını düşünerek erkeğe görev vermeme.
 • Bebek ve çocuk bakımıyla ilgili sorumluluğu eşiyle paylaşmak için harekete geçmemesi.
 • Hayır kelimesini duyunca üstelemeden gurur yaparak kenara çekilme, ısrarcı olmama.
 • Duygularını kendine saklayarak paylaşmamak, kendi içinde bir yaşam.
 • İstediği cevapları alamadığı zaman sinirlenerek bağırmak.
 • Yukarda örnekleri çoğaltılabilecek olan hatalı kadın davranışları zaman içinde yekün tutması 10 sene sürsede kaçınılmaz bir sonucu yani depresyon problemini ortaya çıkarır.

  Profesyonel destek almadan asla depresyonla mücadele edemeyeceğinizi bilmelisiniz! Depresyon nedeniyle zor günler geçirmekte olan eşinize yardımcı olmak isterseniz kesinlikle hiç bir konuda üstüne gitmeyerek, kadının o ana kadar üzerinde bulunan sorumlulukları (ev işi, çocuk bakımı, iş) aldığınızı ona hissetirmelisiniz.

  Üzerine gitmek kadını sizden ve herşeyden çok daha uzaklaştırarak düştüğü psikolojik sorunların etkisini artırarak tedavi ve kurtulma çabalarına engel olabilir. Kazanmak isterseniz üzerine gitmeyin! Üzerine gitmeniz durumunda evliliğinizin biteceğini hesap etmelisiniz.

  Kadınlar depresyonu atlattıktan sonra bir kez daha sizi şaşırtarak karşınıza başka bir insan olarak çıkabilirler. Eşinizde meydana gelen kişisel değişiklikler onu farklı biri yapabilir. Asıl mesele karşınıza bir anda yeni kişiliği ile çıkan eşinizle ilgili ne düşündüğünüzdür. Evlilik danışmanları, doktorlar, psikiyatri uzmanları ve psikologlar evli çiftlere boşanıp boşanmama konusunda depresyon tedavisi sonrasında karar vermeleri için tavsiyede bulunurlar. Depresyon tedavisi süresince her iki tarafta kritik kararlar vermekten kaçınmalı ve tedaviye odaklanılmalıdır.

  Eşler arasında iletişim sihirli bir konu değildir. Beklentilerinizi eşinize söyleyin, gerekirse tekrar hatırlatın, konuşmaktan kaçmayın ve herşeyi paylaşmak için çabalayın.

  Check Also

  İple yüz germe

  İple yüz germe yeni bir buluş mu?

  İplikle yüz germe eski bir teknik olmasına rağmen temcit pilavı misali yeni bir buluş gibi …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.