Home / Aldatma / Kadınlar neden aldatır?
kadınlar neden aldatır

Kadınlar neden aldatır?

Erkeklerin geneli sadece cinsellik odaklı aldatırken kadınlar çok farklı nedenlerle aldatmaktadırlar. Bu durumda kadınlar neden aldatır sorusunun çok çeşitli cevaplar bulabilmek mümkün.. Doğanın yegane kuralı seçme üstünlüğünün kadınlara verilmiş olmasından kaynaklanan kadın rolüdür. Kadınların eşlerinin aldatmalarının arkasında yatan neden hayal kırıklıkları olabilir mi? Yada aile baskısı ile istemedikleri insanlarla evlendirilme zorbalığı! Sebep her ne olursa olsun toplum içinde aldatma olaylarının baş mimarları her zaman erkeklerdir. Kadını aldatmaya iten nedenlerin başında gelen doyumsuz erkek hegemonyası bazen kendi sonunu hazırlayabiliyor.

Aslında kadının aldatma nedeni altında yatan gerçek beklentilerinin gerçekleşmeyişi ve yaşadığı hayal kırıklığının sonucudur. İlişkinin başında her yönden kendisine güvenilen erkek zaman içinde aşağıda yazdığım nedenlerle kadın gözünde değer kaybederek en sonunda aldatılarak bir nevi cezalandırılır. Hangi erkek aldatılmaya adaydır? Diye bir sorulacak olursa cevap işe yaramayan erkek aldatılır olacaktır. Sözün özü kadınlar karşılarında ilk olarak manevi, sonrasında ise maddi yönden kuvvetli bir erkek görmek isterler.. Silik karekterli, kendi fikri olmayan ve annelerinin etekleri altından çıkamayan erkekler aldatılmak için ciddi bir potansiyele sahiptirler.

Senelerce eşinin kötü davranışlarına maruz kalan, aldatılan ve değer görmediğini hisseden bir kadının aldatma oranı son derece yüksektir. Kariyer sahibi ve kendi ayakları üzerinde duran bir kadın eşi tarafından kötü muamele edilmesine yıllarca dayanabilir fakat gün geldiğinde aldatma bir intikam biçimi olarak tercih edilebilir. Tercih meselesi olarak şimdi ve gelecek için güven veren, işi gücü yerinde olan bir erkek kadınlar tarafından her zaman birinci tercihtir. İlişkinizde her zaman bir kadın tarafından ikinci plana düşmek, aldatılmak yada aldatılmamak sizin kendi elinizdedir. Flörtlerde sıkça yaşanan bir aldatılma olayı kadın tarafından daha mantıklı bir tercihin olmasından kaynaklanmaktadır.

Kadınların aldatma olayları erkeklere nazaran çok az bir orana sahiptir. Genelde aldatma olaylarının failleri erkeklerdir. Kadınlar erkeklere nazaran ilişkilerinde çok daha sadık varlıklardır. Erkek sadece cinsel zevklerini veya meraklarını tatmin için macera ruhuyla eşlerini aldatırlar. Yapılan çoğu çapkınlık olayları yada bir gecelik ilişkiler işin doğası gibi algılanır. Kadının aldatma olayına girebilmesi için ortada duygusal bir bağ olması gerekir. Erkekler genelde hayvani duygularının tatmin ederlerken kadın beyni aldatma konusunda farklı çalışır. Kadının özünde duygusal bir varlık olması eşini aldatmasının önüne geçmektedir.

Yapılan araştırmalarda eşlerini aldatan veya aldatma eğiliminde olan kadınların duygusal olarak boşlukta oldukları ve çoğu durumda psikolojik olarak depresyonda oldukları gözlenmiştir.

Kadınlar neden aldatır? sorusunu merak edenler genelde erkeklerdir. Hiçbir kadın neden aldattığını merak etmez! Bizim toplumumuzda çok net yaşanan bir gerçek sürekli olarak erkeklerin eşlerini aldattıkları gerçeğidir. İnternette yer alan aldatan kadınlar anlatıyor gibi yazıların tammamı gerçek dışı ve toplumun aile yapısını bozmaya yönelik art niyetli insanların yazılarıdır. Bu tip yazıları asla ciddiye almayınız. Her ilişkinin kendine has bir yapıya ve şartlara sahiptir. Aldatan kadın davranışları konusunda yazılanları sakın ciddiye alıp abuk sabuk hareketler yapmayın! Kadın ve erkek ilişkisinde güven ortamını her zaman korumaya ve birbirinize saygı duymaya özen gösterin.. Her ilişki zaman zaman çıkmaza girebilir önemli olan zor zamanların üstesinden gelme çabanızdır.

Check Also

aldatmayan erkek nasıl olur

Aldatmayan erkek nasıl olur?

Erkeklerin bir çoğu eşlerini aldatıyorsada elbette aldatmayan erkeklerde yok değil.. Aldatmayan erkek nasıl olur aldatılmamak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.