Home / Genel / Kadınlar birbirlerini neden kıskanır?

Kadınlar birbirlerini neden kıskanır?

Kadınlar birbirlerini neden kıskanır? Kıskanır çünkü yaratılıştan ötürü kadın kıskanç bir varlıktır. Kadınlar o kadar kıskanç varlıklardır ki her şeye sahip olan çok zengin kadınlar kendilerinde olmayan ne varsa kıskanırlar. En basit eşyalarından evli oldukları kocalarının özelliklerine kadar herşey kıskançlık konusudur. Zengin kadın fakir bir kadın arkadaşının yakışıklı ve güçlü kuvvetli eşine sahip olamadığı için kıskançlığa kapılırken fakir kadında zengin olan bir başka kadının kocasının işini yada kazandığı parayı kıskanabilir.

Kadınlar kıskançlıkları o kadar ileri boyutlarda yaşarlar ki yolda yürürken başka bir kadının ayağındaki ayakabı, kolunda asılı çantayı kıskanma potansiyeline sahiptirler. Elbette bu kadar kıskançlığın sonu hasetlik ve fesatlık kadınların ortak özellikleri olduğu için genelde birbirleriyle pek anlaşamaz sık sık kavga ederler.

Hiçbir erkek kendi arkadaşının sahip olduklarını kıskanmaz! Örnek olarak uzun yıllar arkadaşlık yapan iki erkek arkadaş birbirlerinin ne arabalarını, ne parasını, nede eşlerini kıskanma dürtüsüne sahip olmadıkları gibi arkadaşının sahip olduklarıyla mutlu olmaktadırlar. Fakat kadınlar için aynı şeyi düşünemeyiz neden mi?

Kendilerinde olmayan her şeyi kıskanma potansiyeline sahip kadınlar için kadın neden kıskanır sorusuna cevap aramaya hiç gerek yok kadınlar kendilerinde olmayan herşeyi kıskanırlar. Hiçbir kadın, arkadaşının veya diğer kadınların kendisinden daha iyi konumda olmasını istemez, hazmedemez ve kaldıramaz! Hatta arkadaşlarının üzüntülerinden keyif alan, mutluluk duyan kadınlarında olduğu bir gerçektir.

Check Also

İple yüz germe

İple yüz germe yeni bir buluş mu?

İplikle yüz germe eski bir teknik olmasına rağmen temcit pilavı misali yeni bir buluş gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.