Home / Aldatma / İnsan eşini neden aldatır

İnsan eşini neden aldatır

İnsanların eşlerini neden aldattıklarını en çok aldatılan insanlar merak ediyor, aldatan insanlarda görülen ortak özellikleri anlattık.

İnsanın aldatma nedeni uzun süredir yolunda gitmeyen ilişkiyi başka biri ile nasılım? Sorusunun cevabını aradığı zaman gerçekleşir. Mutsuz, tatminsiz insanlar evliliklerinde yaşadıkları problemin kendinden kaynaklanmadığının farkına vardıklarında başka birilerinin hayatlarında yer almayı seçerek içgüdülerine karşı koyamazlar. Sorunun kaynağına inme ve hatanın kimde olduğu sorusunun cevabını aldatarak öğrenmeyi denerler.

Ruhsal, fiziksel ve cinsel uyumun olmadığı evlilikler geçimsizliğin başlaması ile birlikte taraflardan biri aldatma yolunu tercih edebilmektedir. Yasakların cazibesi, karşı tarafa duyulan aşırı merak, ilgiye karşı koyamamak, bedenleri tanıma istekleri iltifatlara zaafiyet duyma, paranoyaklık, güvensizlik aldatma nedenleri arasında en başta gelen faktörlerdir.

Eşe karşı kızgınlık duyma, intikam, meydan okuma düşüncesi, hayatta başarısız olmak, incitmek istekleri, sıkıcı evlilikler, kaçma, ortam değiştirme fikri, kıskançlık, sinirlilik, ilgi çekmek, özgürlük düşüncesi, cinsel ilişki sayısı yetersizliği, cinsel işlev bozuklukları aldatmata iten sebeplerdir.

Kadın yada erkek olsun aldatanların çoğunda görülen geçmiş yaşantılarında özellikle çocukluk dönemlerinde yaşanan duygu yoksunlukları ve sevgisizlikler göze çarpıyor. Böyle tiplerin herbiri mutlaka psikolojik sorunlarla boğuşan, farkında olsun veya olmasınlar psikolojik tedavi ihtiyacı olan bireylerdir. Genel olarak hayatları süresince akıl sağlıkları pek yerinde olmadıklarından sağlıklı birliktelikler kuramazlar.

İnsanlar evliliklerde oluşan duygusal çöküntülerin açtığı derin boşlukları romantizm, heyecan ve cinsel tatmin duygusu ile doldurmak için aldatıyorlar.

Check Also

aldatmayan erkek var mı

Aldatmayan erkek var mı?

Doğuştan çok eşli gözü doymaz, aldatmadan duramayan erkekler.. Maalesef aldatmayan erkek yok! Erkeklerin bir çoğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.