Home / Pratik Bilgiler / İdrarın bilinmeyen faydaları

İdrarın bilinmeyen faydaları

idrar-faydalarİdrar mucizevi faydaları olan ve çok çeşitli işler için tarih boyunca kullanılmış bir madde. Günümüzde tamamen yabancılaştığımız ve tiksinir hale geldiğimiz idrar aslında vücudumuzun kandan süzerek ürettiği son derece steril bir tuzlu sudur. Doğada üretilen hiçbir madde yararsız değildir. Şimdi söylemesi bile hoş olmayan duygular uyandırsa da tarihte ve günümüzde idrarın mucizevi faydalarından yararlanan insanlar var. Örneğin Hindistan’da her sabah kendi idrarını içen keşişlerin hepsinin yüz yıldan fazla yaşıyor olması tesadüf olamaz. İdrar sağlığımız için tanrı tarafından armağan edilmiş mucizevi bir ilaç gibi.

Şamanların Şifa Kaynağı Hayvan ve Çocuk İdrarı

Şaman şifacılar müzmin ağrılar çeken hastalara sırtlan idrarı içirirlerdi. Vaşak idrarı ise göğüs ağrısı için kullanılıyordu. Kabileden biri bir yılan tarafından zehirlendiğinde erkek keçilerin peşine düşüp onların idrarlarıyla yılan sokan kişiyi tedavi ediyorlardı. Ayrıca çocuk idrarı da bazı cins yılanların sokmasında etkili bir ilaçtı. Göz hastalıklarında mucizevi bir damlaya dönüşen idrar, kulak akıntılarında ve tüm deri hastalıklarında insanların şifa bulmasını sağlıyordu.

Güney Denizinde İdrar ile Dövme yapımı

Güney Denizinde yerli halk insan idrarı ile kömür tozunu karıştırarak doğal bir boya elde ediyorlardı. Elde ettikleri bu boyayı dövme yapmakta kullanıyorlardı.

Eskimoların Şampuanı İdrar

Eskimolar saçlarını temizlemek için idrarlarını kullanıyorlardı. Şimdilerde tiksinerek yaklaştığımız idrarın bir temizlik malzemesi olarak kullanılması size garip geldiyse birazdan duyacaklarına daha çok şaşıracaksınız. Çünkü aynı zamanda Fransa’da kadınlar 1917 yılına kadar ellerini idrar ile yıkadılar. Yani idrar tarihte bilinen ilk sıvı sabundur. J.G Bourke Sibirya’da kadınların mutfak kaplarını sterilize etmek için idrar kullandığını yazıyor. İzlanda ve Alaska’da da idrarın sabun olarak kullanıldığına dair kanıtlar var. İspanya’da bu yüzyılın başına kadar idrarla yıkanan insanlar var. Macarlar ve Slovaklar ise çocuklarını annelerinin idrarı ile yıkıyorlar. Tarih boyunca yün temizliğinde ve halıları parlatmada da idrarın kullanıldığı biliniyor. Özellikle yünü temizlerken ve halıları yıkarken idrar şaşırtıcı sonuçlar veriyor. Onların pırıl pırıl parlamasını sağlıyor.

Difteri Hastalığının ilacı İdrar
Yakın tarihe kadar ölümcül bir hastalık olan difteri özellikle çocuklar için çok tehlikeliydi. Alman Profesör Falke köylerde yaşlı kadınların difteriye tutulan çocuklara idrar içirerek iyileştirdiğini kaydetti. Amonyak boğazdaki kabuğu eritiyor ve hastalar rahat nefes almaya başlıyordu. Ayrıca bademcik iltihaplarında idrarın mucizevi etkilerinden biri daha ortaya çıkıyor ve idrar gargara yapmak için kullanılıyordu. Ateş düşürücü etkisi ise idrarın bir başka mucizevi özelliği.

Eski Mısır’da İdrar Tahlili!
Henüz gelişmiş kimya laboratuvarları olmamasına rağmen Mısırlılar idrar sayesinde hamile olup olmadıklarını anlıyorlardı. Hamile olduğundan şüphelen bir kadın ile hamile olma ihtimali olmayan bir başka kadın aynı anda idrarlarını buğdayın üzerine döküyorlardı. Hamile olduğundan şüphelenilen kişinin idrarını döktüğü buğday diğerinden daha erken çimlenirse hamile olduğu kanıtlanmış oluyordu.

Çılgın Doktor!
Almanya’nın Marburg bölgesinde yerel bir doktor geniş bir alanda ün sahibi oldu. Herkes onun mucizevi bir ilaç kullandığını ve her hastalığı iyileştirdiğini konuşuyordu. Ancak doktor tahlil için idrar istediği hastalarının idrarını şırıngayla çekip, hastanın kendisine enjekte ediyordu. Tedavi olanların mucizevi ilaç sandıkları şey kendi idrarlarından başka bir şey değildi.

Bunca mucizevi etkisi olan ve dünyanın en steril sıvısı olarak kabul edilen idrar nasıl oldu da hepimizin tiksindiği bir sıvıya dönüştü bilinmez ama görünen o ki idrarımız ile aramıza giren mesafe ilaç firmalarının işine yarıyor. İdrardan bu kadar tiksinmiyor olsak daha az ilaç kullanma ihtimalimiz bir hayli yüksek.

Check Also

Bira Lekesini Çıkarmanın Yolları

Bira lekesi nasıl çıkar, bira lekesi temizlemenin yollarını anlattık. Bira insanlar tarafından keyifle içilen alkollü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.