Home / Genel / Her dört erkekten birinde var

Her dört erkekten birinde var

Yapılan son bilimsel araştırmalarda erkeklerin % 75’inin erken boşalma problemi olduğunu gösterdi.. Önce veya başladıktan hemen sonra vakitsiz şekilde boşalan erkek hem kendisini hemde eşini hayal kırıklığına uğratıyor. Yıllar geçtikçe kronikleşen erken boşalma problemi eşler arasında mutsuzluk nedeni olabiliyor. Özellikle genç erkekler heyecanlarını dizginleyemeyip kontrol altına alamadıkları için bu konuda muzdaripler. Erken boşalma problemi psikolojik etkenler dışında idrar yollarında iltihap, prostat iltihabı, stres, gribal enfeksiyonlar ve aşırı duyarlı sinir sistemi kaynaklı olabilmektedir.

Toplumda erken boşalma yetersizlik yada hastalık olarak adlandırılsada gerçekte cinsel uyumun yakalanması için uzun bir zamana ihtiyaç bulunmamaktadır. Erken boşalma sorununu belirli zaman aralığına indirgeyerek yaklaşmak hata olur çünkü önemli olan fiziksel birleşmenin süresi değil karşılıklı orgazm zamanlarına kısa süre önce yada sonra şeklinde uyumlu olabilmektir. Erkeğin erken boşalma sorununun belirleyici faktörü eşi ile olan uyumudur. Erken boşalma erkeğin yetersiz olduğu anlamına gelmez.

Meseleyi tek taraflı ele almak bazen erkeklere haksızlık olabilir? Neden mi? Çünkü çok geç orgazma ulaşan kadınların olduğuna dikkat çektiğimizde erken boşalma tedavisi yapılabilmesi, sorunların ortadan kaldırılması tarafların her ikisininde klinik olarak teşhis edilmesini gerektirmektedir.

Erken boşalma nasıl anlaşılır?

  • Başlamadan önce (ileri derece erken boşalma)
  • İçerde iken bir dakikadan önce (orta şiddette erken boşalma)
  • İçerde beş dakikadan az (erken boşalma)
  • 4 ile 15 dakika arası (normal)

Erken boşalma erkek üzerinde bazı olumsuz psikolojik sorunlara yol açmakta sadece bu nedenle kendini kontrol edemeyeceği hissine kapılarak strese girerek kendini eksik, yetersiz bulmaktadır. Kendini küçük düşmüş ve işe yaramaz gören erkeklerin sayısı azımsanacak kadar değildir. Daha ilginci erken boşaldığı için kadınlar tarafından aşağılanan erkeklerin varlığıdır.

Check Also

İple yüz germe

İple yüz germe yeni bir buluş mu?

İplikle yüz germe eski bir teknik olmasına rağmen temcit pilavı misali yeni bir buluş gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.