Home / Genel / Fantezi kurmak normal mi?

Fantezi kurmak normal mi?

Fantezi, cinsel hayatın hayali gerçek olmayan hikayeler bölümüdür. İlişki esnasında fanteziler kuran insan sonrasında cinsel fantezi kurmanın normal olup olmadığı konusunda ikilem yaşıyabiliyor. Hayal, gerçeklik ve düşünce bileşkesinde fantezi kurgusunda ahlak kuralları açısından çelişen insan ister istemer normal miyim? Sapık mıyım? sorularıyla yüzleşerek cevap arayabiliyor.

Fanteziler cinsel hayat içinde bugünde geçen bir zaman periyodunda kurgulanırlar. Gerçekte olmayan, hiç yaşanmamış temelinde hayal ürünü hikayeler olup bütünüyle düş ürünü gibi görünselerde acaba gerçeği yansıtıyor olabilirler mi?

Yer, zaman, hayali yada gerçek karakterler olaylar zinciri arasında bilinçli olarak birbirlerine bağlı kurulan fanteziler kişilerin sosyo kültürel, cinsiyet, eğitim seviyesi, akıl sağlığı, psikolojik durumlarına bağlı olarak farklılık gösterirler.

Fantezilerin kabul edilebilir bir dozu var mı?

Her fırsatta cinsel yaşamı biraz renklendirmek, canlandırmak, renklendirmek maksatlı özellikle evliliklere heyecan katmak maksadıyla evlilik uzmanları tarafından önerilen fanteziler sanki normal ve sıradan bir durum olarak gösterilmeye çalışılarak hastalıklı bir düşüncenin toplumun çekirdek parçası olan kutsal evlilik müessesesine empoze edilmek istenmesinden ileri gelmektedir. Sağlıklı cinsel yaşamda arzuların tatmin edilmesi fantezilere bağlı olmayıp aksine ilişkileri çıkmaza sokabilir. Acaba gerçekle hayal arasında bir çizgide sapıklığın sınırında olabilir misiniz? Yapılan araştırmalarda değişik fantezilere yoğunlaşarak birlikte olan çiftlerin bir süre sonra cinsel hayatlarında heyecanlarını kaybedip kurdukları hayallerin artık kendilerini tatmin etmediği sonucuna vardıkları gerçeği ortaya çıkmıştır. İşte böyle bir süreçte gelinen nokta cinsel sapıklığın ilk safhası olarak nitelenebilir. Gerçekliğin kapıdından çıkılarak tatmin olabilmek için gidilen yolda başlangıçta keyif duyulsada yoğunlaşan ve her defasında tekrar eden düşüncüler davranışları etkileyerek dozun kaçarak insan sapkınlık boyutuna geçilebilir. Zevk alabilme hedefli odaklanılan obje sanal düşüncelerden çıkarak gerçek hayata yansır. Cinsel olarak aynı noktaya eğilim kayması anormal arzular kimi zaman cansız varlıklara (iç çamaşırı, çorap) yönelebildiği gibi cinsel hazlar vücudun herhangi bir uzvuna; ayak, bacak, göğüslere karşı seksüel aktiviteler gelişebilir. Fantezileri çeşitlerine göre kategorize ederek normal yada anormal doz sınıflandırmasına tabi tutmak nerede ise imkansızdır.

Neden fantezi kuruyor sunuz?

Çünkü gerçekte yaşadığınız hayatla yaşamak istediğiniz arasında imkansızlıklardan oluşan uçurumlar mevcutta ondan.. Sizi heyecanlandıran, zevk verecek herşey’den uzaksınız anlamına geldiği gibi asla deneme imkanınız olmayan normal hayata aykırı düşlerin peşindesiniz. Belkide yanlış seçimlerinize dayalı sonuçların bedelini ödüyor olabilirsiniz. Örnek olarak bazı meslek mensuplarına sahip kişiler her nedense erotize edilerek fantezilere alet edilebiliyor. Bir çok erkeğin beyinlerindeki fantezilerini; hemşire, hostes, hizmetçi hikayeleriyle tasarlayarak desteklemekte olduğu bilinen bir gerçektir. O zaman hayalinde hemşire ile birlikte olmaktan haz alan kişilerin hemşirelerle evlenmesi durumunda hayatının sonuna kadar renkli bir cinsel hayata sahip olmaz mı? Eğer bu bir genelleme ise örnekte geçen kişi fark yaratmak adına hizmetçi ile birlikte olmayı düşlemeyeceğinin garantisi yok gibi görünüyor. Neden fantezi kuruyor sunuz? Sorusunun cevabı acaba doyumsuzluk olabilir mi?

Check Also

İple yüz germe

İple yüz germe yeni bir buluş mu?

İplikle yüz germe eski bir teknik olmasına rağmen temcit pilavı misali yeni bir buluş gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.