Home / Genel / Evliliği zor duruma düşüren alışkanlıklar

Evliliği zor duruma düşüren alışkanlıklar

Herşey harika ve yolunda gidiyor.. Acaba gerçekten öyle mi? Bazı alışkanlıkların evliliği siz farkında olmadan yıpratıp yaralayabileceğini hiç düşündünüz mü? Hayatınızda evliliğinizi etkileyen küçük olumsuz davranışlara son vererek eski mutlu günlere dönebilirsiniz.

Beklenti ve isteklerini size söylemesini beklemekten vazgeçin!
Erkekler isteklerini açıkça ifade etmekten kaçabilirler.. Eğer erkek beraber yapmak istediklerini söylemekten vazgeçerse her defasında ona karşı kapalı olduğunuzu düşünebilir. Ne düşündüğünü net olarak ortaya koyamayan erkek acaba sizden sormanızı bekliyor olabilir mi? Erkeğin kendi kendine birşeyler talep etmesini beklemek faydasızdır çünkü ne istediğini hiçbir zaman söylemeyebilir. Erkeğin istediğini söyleyememesi çiftler arasında kronik
iletişim problemine dönmeden önce ona ne istediğini sormanız tavsiye olunur.

Onu takdir edin!
Yaptıklarından ötürü insanları takdir ederek bir nebze olsun onore etmek aranıdaki bağları güçlendirecektir. Saygı duyulmayan, takdir edilmeyen ve teşekkür edilmeyen bir eş arasında güçlü aile bağının olması nerdeyse imkansızdır.

Şikayet etmeyi bırakın!
Sevdiğini söylemesi için karşınızdaki kişiyi zorlamak zamanla bıkıp usanmasına neden olabilir.. Bazı insanlar çok sevdikleri halde iş sevgisini göstermeye geldiğinde başarısız girişimlerde bulunabilir. Karakter ve mizaç gereği çekingen eşi zorlamaktan vazgeçip onu anlamaya çalışmalısınız.

Onu kendinizden uzaklaştırmayın!
Eşlerden biri sevişmek isterse ve diğer eş farklı yollarla kendinden uzaklaştırma yolunu seçerse zamanla sevgisiz bir evliliğe neden olabileceğinizi sakın unutmayın! İsteksizlik probleminiz varsa acil olarak çözmeniz gereken ciddi bir probleminiz olduğunu unutmayın! Her ne sebeple olursa olsun isteksizliğinizin bedelini ona ödetirseniz onu kaybetmeyi göze almanız gereklidir.

Kıyaslamayın!
Hiçbir şekilde başka ailleler ve insanlarla eşleriniz arasında karşılaştırma, kıyaslama yapmayınız. Olumsuz düşüncelerden kurtulmaya çalışarak yeni bir başlangıç yapabilmek için çaba sarfedin.

Paylaşın!
Dert yada fikirlerinizi kendinize saklamayın ve sorunları içinizde çözmeye çalışmayın.

Anlaşın ve uzlaşın!
Empati kurmak evliliklerde en etkili anlayış şeklidir. Olaylara birbirinizin gözünden bakabilmek için karşılıklı empati kurun. Onu kendinizin yerine koymayı deneyin.

Check Also

İple yüz germe

İple yüz germe yeni bir buluş mu?

İplikle yüz germe eski bir teknik olmasına rağmen temcit pilavı misali yeni bir buluş gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.