Home / Kadın / Evlilik / Evlenme korkusu nedir?
Kadınlarda evlenme korkusu

Evlenme korkusu nedir?

Evlenme korkusu son zamanlarda bir çok genç insanın problemi haline geldi. Peki evlenme korkusunu aşabilmek için ne yapmak gerekiyor?

İnsanları olumsuz etkileyen evlenme korkusunu aşabilmek için izlenilmesi gereken yolları izah etmeye çalışacağız. Evlilikle birlikte bir insana bağlanmak fikri veya hayat arkadaşlığının verdiği sorumluluklar sizi psikolojik olarak yıpratsada bu korkulara engel olup, üstesinden gelmeyi başarabilirsiniz.

İnsanlar evliliğe adım atmayı planladıkları zaman kadın veya erkek olsun özgür yaşamdan kişisel alanların kısıtlanacağı, alışkanlık ve zevklerden fedakarlık edilmesi gereken bir boyuta geçiş yapacaklarını artık eskisi kadar rahat hareket edemeyeceklerinin farkına varıp evlilikten çekinebilirler.

Günümüzde mali sorumluluklarının yükü altında kalan insanlar evlendikleri zaman evin ihtiyaçlarını karşılamak için akla karayı seçmekteler.

Evlenecek insanların korktukları sabit mali yükümlülükler
Ev kirası
Apartman aidatı
Elektrik faturası
Doğalgaz faturası
Sabit telefon faturası
Cep telefonu faturası
İnternet bağlantı ücreti
Su faturası
Olağandışı bakım, onarım ve tamirler
Eğitim masrafları
Yiyecek ve giyeceklerden doğan kredi kartı ödemeleri

Yukarıda bulunan sabit giderler günümüzde insanlarda evlenme korkusu adında yeni bir fobi veya psikolojik sorunun adı olarak ortaya çıkmasına neden oluyor. Geçinme ve kendi ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekenlerin hayat şartları nedeniyle evlenmekten korkması son derece doğal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.