Home / Genel / Eşinizle çok sık tartışıyor musunuz?

Eşinizle çok sık tartışıyor musunuz?

Evliliklerde tartışma olaylarının sık yaşanması evliliğin tuzu biberi olarak görülen olmazsa olmazlarından görülen bir çağda yaşıyoruz. Eşler aralarındaki hararetli tartışmalar öfkenin getirdiği fikir çatışmaları nedeniyle kimi zaman söylenmedik söz bırakmadığı gibi birbirlerine etmedik kötülük kalmayabiliyor. Karşı tarafın düşüncesini çürütmek için verilen çabalar sonucunda insanlar tamamen birbirlerinde uzaklaşmaktadır.

Beklentilere ulaşmak, kendi doğrularını kabullendirmek adına yapılan mücadelenin yerine karşı tarafı nasıl anlayabileceğinin hesabının yapılması için hangi yolun takip edileceği düşünülürse birbirinizden uzaklaşmamış olabilirsiniz.

Tartışma ile varılabilecek hiçbir yerin olmadığı, ayrıntılara saplanıp kalmanın faydasız olduğunu çiftler anlaması çok önemlidir.. Bir örnek verecek olursak; Evli çiftler gerginliğin başladığı andan sonlara doğru asıl konudan uzaklaşarak farklı yönlerde aksi istikamete yönelerek saatlerce kavga edip sonunda asıl konuyu hatırlayamaz durumu gelirler. Bir taraf kelimelere, diğer taraf ısrarcı olup tuttururken sadece kendi dudakları arasından çıkan sözleri dinleme moduna geçer. Kimi susar, güvensiz olması nedeniyle kaçar yada söylenen herşeyi reddetme yolunu seçerken küskün rolü takınarak deneyim ve bilgi azlığını gizlemeye çalışabilir. Tartışmadan kaçmak haklılıkla haksızlık arasında kalan çizgiyi belirlemediği gibi bazı insanlarda anlamsız bir alçak gönüllülük sergileyerek ahmakça gülücükler atabilirler.

Sürekli saldırmasını bilenler, anlamsız hikayelerle kafa ütüleyenler, yıldırıp kaçırmak amacıya sövenler, karşı tarafı etkisi altına almak için mantıklı açıklamalarla üste çıkmak isteyenler gerçek tartışma müdavimleridirler.

Anlamak yerine yargılamak bağnaz ve tehlikelidir.

Check Also

İple yüz germe

İple yüz germe yeni bir buluş mu?

İplikle yüz germe eski bir teknik olmasına rağmen temcit pilavı misali yeni bir buluş gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.