Home / Erkekler / Erkekler neden kıskanırlar?

Erkekler neden kıskanırlar?

Erkekler zaafiyet ve eksikliklerinin verdiği duyguları tolore edebilmek için kıskanç davranışlar sergileyebilirler. Kıskanç erkekleri mercek altına aldık. Erkeklerin kıskançlıklarının altında yatan nedenlerden en önemlilerini sizler için araştırdık.

Biraz kıskançlık normal ve hoş karşılanan bir durum olmasına rağmen kıskançlığın dozu kaçınca bazen karşı tarafı derinden sarsarak kötü hissetmesine neden olabiliyor. Özellikle üzücü, hakaret içeren, dayatmacı ve baskıcı kıskançlıklar insanı canından bezdirebiliyor. Kıskançlık duygusu insan fıtratının yani doğasının bir parçası olduğu yönüyle ele alındığında bağlılık ve sadakatin işareti olarak göze çarpmaktadır.

Bazı erkeklerin girdikleri kıskançlık krizleri sonrasında depresyon nedeniyle psikolojik sorunlar yaşadıkları bilinen bir gerçektir. Erkeğin kıskanç olmasının asıl nedeni eşini çok sevdiği değil erkeğin özgüven eksikliğinin ve silik kişiliğinin bir ispatıdır.

Check Also

Bir Erkeği Etkilemenin Yolları

Bir erkeği etkilemenin yollarına çıkan sokakların sıradan tavsiyelerine son vererek artık gerçekten erkekleri kendinize aşık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.