Home / Aldatma / Erkekler neden aldatıyor?
erkekler neden aldatır

Erkekler neden aldatıyor?

Erkekler neden aldatıyor? Geçerli ayrılma sebepleri dışında erkeklerin aldatma nedenlerinin altında yatan gerçek sevgi azlığı yada erkeklerin doyumsuz olmalarından kaynaklanıyor olabilir mi? Erkek neden aldatır sorusunun cevaplarını sizler için araştrırarak sonuçları biraya getirdik.

Meseleye objektif gözden bakıldığı zaman evlilikte aldatma konusunda erkekler %90 oranında hatalı olsalarda her iki tarafta enine boyuna düşünmeli ve yaşanılanları gözden geçirmelidirler. Hataları paylaşarak suçlu aramak yerine ilişkiyi rayına oturtacak tespitlerle çiftler üzerlerine düşeni yapmalıdırlar.

Aldatılan olmak derin acıların tezahürüne ve asla tamiri mümkün olmayan yaraların açılmasına neden olmaktadır. Büyük bir duygusal acı veren ihanet karşısında aldatılanlar ezilirken kendilerine sordukları neden? ve niçin? sorularına netlik kazandıracak farklı bir erkek perspektiften bakmaya çalıştık.

Erkekler hangi nedenlerle, niçin aldatıyor veya ayrılmak istiyorlar?

Sevgisizlik nedeniyle aldatma
Evliliğinde kendisini sevgisiz hisseden erkek sevgi arayışına girerek, ilk fırsatta duygusal kayma yaşayarak başka bir kadına aşık olup eşine karşı hiçbir şey hissetmeyip duygularının tamamen sonlandığını gizleyemez duruma geldiği zaman dürüst ise aldattığını iitiraf ederek ilişkiye son vermek istediğini söyleyebiliyor. Bazı erkeklerse karşı tarafı suçlayacak, kendi suçunu hafifletecek uydurma bahanelerle ayrılmak isteyebiliyorlar. Pek az erkek hakkı olmadığı halde başka birine gönlünü, kaptırdığını söylecek cesarete sahiptir.

Cinsel tatminsizlik
Toplulumuzda cinsel yaşamı hayatın bir parçası olarak görmeyen o kadar çok kadın var ki.. Doğal süreci anormal hale getiren kadınların çoğu vakti geldiği zaman baş ağrısı ve yorgunluklarını dillerinden düşürmüyorlar. Kadınlar kendilerine sanki görev adletmişler gibi uzun periyodik aralıklarla istemeden mecburi sevişmelerin erkeğe mutluluk
vermediğini gözden kaçırıyorlar. Evlilikleri, birliktelikleri heyecanlandıran ve çiftleri birbirlerine yaklaştıran seks ilişkilerin vazgeçilmez parçasıdır. Erkekler cinsel hayatlarında mutsuz olur, hayal kırıklılığı yaşadıklarında ilişkiyi bitirmek ve ayrılmak isterler: Tabiki eşlerini aldatıktan sonra..

Çapkınlık
Bazı erkekler aşırı derecede kendilerini beğenmiş (narsist) olurlar. Bu tip erkekler kensilerini yakışıklı bulduklarından güvenleri tam olmakta ve eşlerini sevdikleri halde önüne çıkan her fırsatta diğer kadınlarla flört ederler. Evlilik öncesi hayatlarında her zaman ellerinin altında fazlasıyla kız arkadaş bulunduranlar evlendikten sonrada aldatma alışkanlıklarına devam ederler.

Karısı tarafından tenkit edilip azarlananlar
Yaptıkları sıradan hataları her fırsatta tenkit eden baskıcı ve hayatlarını kabusa çeviren karılarından kurtulmanın en kestirme yolu daha neşeli, gülen ve komik kadınlarla birgün elbet buluçacaktır. Yeni arkadaşı tarafından tenkit edilip azarlanmak yerine, akıllı, hoş, zeki ve başarılı bulunan erkek kendi değerinin farkına vardığı zaman karısını büyük bir zevkle aldatarak terkeder. Ego sahibi erkeklerde bazen sevilmek okşanmak isteyebilirler.. Eşi tarafından azarlanıp ilgilenilmeyen bir erkeğin başka bir kadınca ilgilenilip sevildiği için heyecan duyması
doğal değil mi?

Kilo problemi
Fazla kilolu kadınlara karşı erkekler ilgi duymadıkları gibi kilolu kadınların sevişmekten zevk almadığını düşünüyorlar. Aslında sorun kilolar değil! Kadının kendiyle barışık olmamasından kaynaklanıyor.

İletişimsizlik
Günümüzde erkeklerin en önemli aldatma nedenleri arasında birinci sırada kadın psikolojisi geliyor. Eşleri sürekli depresyon geçiren erkekler bıkabiliyorlar. Kadınların çocukları, işi, akrabaları veya annesi kaynaklı sorunlarda depresyona girerek eşini ihmal etmesi heyecanı öldürüyor. Ayrıca seks noktasında tutucu ve bağnaz kadınlar yeni şeyler denemedikleri için erkeklerin heyecanve macera isteklerine cevap veremiyorlar. Hareketsiz, heyecansız ve soğuk bakışlar nedeniyle erkek dışarda arayış içine giriyor.

Baskıcı ve kontrocü eşler
Nerdeydin? Ne zaman geleceksin? Kaç para harcadın? Faturaları neden yatırmadın? Gibi onlarca soruyu yüzlerce kez soran baskıcı eşler yetmezmiş gibi telefonla arayan kadınlardan bulanır. Bir kadının erkeğe sürekli olarak ne yapması gerektiğini söylemesi düşündürücüdür. Eşyalarının, telefonunun düdük didik aranması ve eleştirilerin ardı arkasının keslimeyişi erkeği usandırır. Her erkek kadın tarafından sahiplenmeyi sever fakat aşırısı ayrılma nedeni olur.

Ortak zevkler
Eşler arasında birlikte vakit geçirecek ortak noktaları mutlaka olmalıdır. Sevmek ve iyi arkadaş olmak evliliklerin temel taşıdır. Zevklerin uyuşmadığı noktalarda kavgalar başlarken sevgiler azalır.

Aldatan 4 farklı erkek profili

 • Evliliğindeki mutsuzluğundan kaynaklanan eksikliği kapamak için uğraşanlar.
 • Uzun süreli ilişki yaşayamayan çocuklarında psikolojik travmalar geçirmişler.
 • Karşı taraf tarafından (avcı kadınlar) bilinçli olarak tavlanan erkekler. Genellikle evli erkekleri hedef alanlar.
 • Cinsellik hayatı bir şekilde karısından kaynaklanan sorunlar dolayısıyla yaşayamayanlar.
 • Check Also

  aldatmayan erkek var mı

  Aldatmayan erkek var mı?

  Doğuştan çok eşli gözü doymaz, aldatmadan duramayan erkekler.. Maalesef aldatmayan erkek yok! Erkeklerin bir çoğu …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.