Home / Genel / Ergenlikte arkadaşlık teklifi

Ergenlikte arkadaşlık teklifi

Ergenlikte karşı cinsle arkadaşlık deneyimini merak eden erkekler bu dönemde çekici görünmenin yollarını ararken, kızlarda daha güzel olmak için çaba sarfederler. Karşı cinsle arkadaşlık yada flört edebilmek için yapılan davranışlar sadece tek bir amaça hizmet eder.. Karşı cinsle ne yapılacağının merak edilmesi çocuğunuzun büyümeye başladığının göstergesinden başka bir şey değildir. Ergenlikte arkadaşlık teklifi almak ne kadar hoş bir durumsa, teklif almamakta bir o kadar korkunç bir durum olarak algılanır.

Erkekler özgürdür!
Ergenlik döneminde olduğu gibi hayatın genelinde erkekler kendini çok daha özgür hissedip kızlara oranla çok daha rahat hareket edebiliyorlar.

Arkadaş olun!
Çocuklarınıza yardımcı olmak istiyorsanız geri kafalılık ve yobazlığı bir kenara bırakarak çocuklarınızda arkadaş olmayı deneyerek onlarda güven duygusunu oluşturarak sizinle paylaşımda bulunmasının yollarını arayın! Çocuğunuzda yeterince güven duygusu oluşturduğunuzda size açılabileceklerdir. Ergenlik çağındaki gençlerin üzerine fazla gitmeyerek, en önemlisi iyi niyetle yaklaşarak arkadaşlıkları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ergenlik çağında kız yada erkek farketmez onlara ailece değer verdiğinizi mutlaka hissettirmelisiniz.

Kişi kendine karşı güven ve saygıyı kazanırsa karşı cinse karşı düşünceli, saygılı ve yardımsever davranışlarda bulunarak arkadaş çevresinde sevilen popüler bir insan olacaktır. Duygusal anlamda ailevi hayal kırıklıklarının yaşanması ergenlik geçiş dönemini zorlaştırırken huysuzluk ve gerginliklere sahne olabilmektedir.

Ergenlik döneminde arkadaşlık teklifleri, flört yada ikili ilişkilerin başarısı sadece dış görünüşe bağlı olmayıp arkadaşlara saygı, sevgi ve yardımseverlik birinci plandadır.

Ergenlik başlangıcıyla birlikte karşıt cinsler birbirini çekmeye başlayarak oluşum çekim alanının heyecanı ve cazibesiyle birbirlerine açılma yolunu arkadaşlık teklifi yaparak geçerler. Ebeveynlerin çocuklarının ilişkilerinden haberdar olup nasıl kişilerle takıldığı öğrenebilmek için tek yapması gereken onunla arkadaş olmayı başarabilmektir.

Check Also

İple yüz germe

İple yüz germe yeni bir buluş mu?

İplikle yüz germe eski bir teknik olmasına rağmen temcit pilavı misali yeni bir buluş gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.