Home / Genel / Doğal Afrodizyak Yiyecekler

Doğal Afrodizyak Yiyecekler

Doğal Afrodizyak yiyecekler sayesinde performansı yükseltmek mümkün. Kimyasal ilaçlar yerine tüketeceğiniz doğal besinlerle gücünüzü maksimum seviyeye getirebilirsiniz! Nasıl mı? Elbette afrodizyak etkili yiyeceklerle beslenerek.. Bir taraftan karnınız doyarken diğer taraftan güç kazanarak hayatınızı biraz daha neşeli ve keyifli hale getirebilirsiniz. Meyveler, sebzeler, baharatlar, tatlılar, deniz ürünleri hatta bitki çayları gücünüze güç katabilir.

Karides
Donmuş yada taze tüketilen karides omega-3 yağ asitleri bakımından zengin bir deniz ürünü olup selenyum minerali, D vitamini, kalsiyum, fosfor ve B12 ihtiva etmektedir.

Kan hücrelerinin gelişimini desteklerken, dişleri güçlendirmektedir. Düşük kalorili protein deposu ve doymuş yağ oranıyla sağlıklı besin maddesi olan karides kuvvetli afrodizyakların başında gelmektedir.

Ceviz
Kalp, tansiyon hastalıklarının ve prostat kanserinin önleyicisi cevizde çok zengin bir Omega-3 ve Vitamin zinciri bulunuyor. İnsanlarda kan basıncını kontrol altında tutan ceviz tam bir antioksidan aynı zamanda afrodizyaktır.

Bal ve kaymak
Kuşkusuz balın en önemli özelliği hiçbir sindirime gerek olmadan direkt kana karışabilme yeteneğidir. Balın insan vücuduna birkaç saniye içinde dahi enerji aktarımı yapabildiği bilimsel olarak tespit edilmiştir. Kalsiyum, potasyum, magnezyum, sodyum, klor, kükürt, fosfor, silisyum, mangan ve demir minerallerini barındıran bal az miktarda aminoasit’te içerdiği bilinmektedir. Balla birlikte manda sütünden imal edilmiş kaymak tüketmek performansın zirvesine çıkmak anlamına gelmektedir.

Fındık
Bir dönem türkiyede nüfus azlığı sorununa çare olarak görülen fındığın kamu spotu reklamlarında yer aldığını hatırlayabilirsiniz. Aganigi naganigi acaba size birşey hatırlatıyır olabilir mi? Güç, enerji ve yorgunluğun çaresi fındık, damar sağlığı bakımından harika bir besin maddesidir. Kolesterol seviyesini enteresan şekilde düşüren, kalp ritmini ayarlayarak kalp krizi riskini azaltan fındık kansızlığın çaresi ve cinsel gücü arttırıcı etkisi ile afrodizyaktır.

Antep fıstığı (şam fıstığı)
Karbonhidrat, protein açısından zengin ve kalori bakımından besin en yüksek değere sahip antep fıstığı önemli afrodizyak meyve aynı zamanda çerezdir. Sodyum, potasyom, demir, kalsiyum, fosfor mineralleri antep fıstığı muhteviyatında bulunup performans arttırıcıdır.

Kahve
İçindeki kafein miktarı sayesinde insan beynini zinde ve sürekli uyarı halinde tutarak hormonların çalışmasını tetiklediği için kuvvetli afrodizyakların başında gelmektedir.

Soğan
Sihirli etkisini kuru yada yeşil sebze halinde tüketilsin kaybetmeyen soğan vücut direncini arttıran şifalı bir besindir. Bağışıklık sisteminin koruyucusu soğan mikrop öldürücü antioksidan etkisiyle şeker hastalığı, astım, grip, böbrek taşı, karaciğer, tansiyon, mide, egzama hastalıklarına şifa olan soğan kemikleri güçlendiren ve cinsel gücü arttıran bir afrodizyak gıdadır.

Havuç cezeryesi
A vitamini bakımından son derece zengin besinlerin başında gelen havuç kullanılarak yapılan şekerli bir tatlı olan cezeryenin afrodizyak etkisiyle patlayıcı güç elde edebilirsiniz.

Havuç Cezeryesi
Cezeyede bulunan havuç a vitamini açısından zengindir. Gözlere faydalıdır. Saçları güçlendirir.cilde parlaklık verir. İçine konan fındık ceviz hindistan cevizi enerji verir yorgunluğu alır kalbe iyi gelir. Şekerli bir tatlı olması ve özellikle Ramazanda düşen kan şekerini dengeler.

Check Also

İple yüz germe

İple yüz germe yeni bir buluş mu?

İplikle yüz germe eski bir teknik olmasına rağmen temcit pilavı misali yeni bir buluş gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.