Home / Kadın / Evlilik / Cicim aylarının sonu nasıl geliyor
evliliklerde cicim aylarının sonu

Cicim aylarının sonu nasıl geliyor

Cicim ayları denilen evliliğin ilk aylarına isabet eden zaman periyodunda ayakları kıçlarına vururcasına koşarak işten eve gelip ”işte eve geldim” şeklinde sevinç çığlıkları atmalarının uzun sürmeyeceğine emin olabilirsiniz. Cicim aylarının elbet bir gün biteceğinin herkes farkında fakat neden böyle olduğunu hiç merak etmediniz mi? Biz ettik ve küçük bir araştırma yaparak sizin için yazdık.

Mutfaktan sakin ses tonuyla yemeğe çağırıldım ”Gerçekten kendi evimdeyim” hayal kırıklıklarım yok kendimi iyi hissediyor büyük dikkatle seni takip ediyorum, aradığımı buldum, sanırım doğru bir karar verdim. Camdan dışarı baktığımda beni çeken birşey yok! Arkadaşlarım bekleyebilirler maçları evde seyretmek çok daha güzelmiş ayrıca seyretmesemde olurmuş. Evden dışarı çıkacak kadar aptal olamam herhalde, üstelik bugünlerde hiçbir fırsatı kaçırmamam lazım.

Halk arasında cicim ayları olarak nitelenen ilk birkaç ay içerisinde eşlerin birbirlerine bilinçli veya bilinçsiz iletmek istedikleri duygusal süreç, iletişimin çekim gücününde etkisiyle en kuvvetli olduğu dönemdir. Sevgi, saygı, aşk, zevk, değerlilik, önemlilik mutluluğun temelini oluşturur. Cicim aylarında dış dünya etkilerinden kendini soyutlayan eşler hayata aynı pencereden bakmaya başlarlar.

Başkalarını olduğu gibi kabul etme sanatı, ne söyleyeceğini bilmek nerede nasıl söylemenin doğru olacağı hakkında düşünerek fikir yürütmek, basit, akıcı, göz teması kurarak konuşmak (konuşurken gözlerinin içine bakmak) dikkatinizi onun üzerinde yoğunlaştırarak dinlemek, gerekli anlayışı göstermek, kendini ifade etmesine fırsat vermek, güvende hissettirmek, sorunları biriktirmeden çözmeyi öğrenmek, yapıcı davranmak ve en önemlisi sevgiyi göstererek hissedilmesini başardığınızda cicim ayları sizi ömür boyu terketmeyebilir.

İşte böyle.. Cicim aylarının sonunun gelip gelmesi tamamen size bağlı.

Başkasını olduğu gibi kabul etmek, onu gerçekten sevmektir. Kabul edildiğini hissetmek sevildiğini de hissetmektir.

Check Also

Madonna’nın Güzelliğinin Sırrı

Madonna 56 yaşına geldi fakat cildi nasıl hala bebek gibi bilmek ister misin? Madonna’nın güzelliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.