Home / Sinema / Cem Yılmaz ve Russell Crowe aynı filmde
Cem Yılmaz ve Russell Crowe

Cem Yılmaz ve Russell Crowe aynı filmde

Russel Crowe ve Cem Yılmaz‘ın yolları film senaryosunda buluştu. 1919 yılında Çanakkale savaşı sonrasında gelibolu mevkiinde kaybolan 3 evladını aramak için yollara düşen avustralyalı Connor adında bir babanın hikayesi anlatılırken olaya intikal eden 3 Türk subayından birisi.. The Water Diviner dramatik bir anzak hikayesi olmasına karşın çanakkalede kanlarının son damlasına kadar savaşan kahramanlar umarız vurgulanır.

Cem Yılmaz aslen sivaslı fakat istanbul 23 Nisan 1973 doğumlu, etiler Turizm Meslek lisesi sonrasında Boğaziçi Turizm Otelciliği yemiş bitirmiş. Hepimizin bildiği mizah dergilerinin hasosu leman’da çalışırken stand up’ı icat etmiş. Eskiler ona modern meddah derken yeniler isim uydurmayı bırakıp gülüp eğlenmişler.. Gel zaman git zaman ükle çapında yaklaşık 5.000 kez sahne aldığı gösterilerde gülmekten altına kaçıranların olduğu söylenmektedir. Deyim yerindeyse anlattığı komik hikayelerle parayı bularak sırasıyla; Her Şey Çok Güzel Olacak, G.O.R.A, A.R.O.G, Hokkabaz ve Yahşi Batı sinema filmlerinin altına imzasını attı. Aynı zamanda twitter fenomeni 7.260.000 takipçiye sahip dünya üzerindeki tek Türk! Bu kadar popüler olmanın bedelini Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos firmalarına ödettirdi. Allah bağışlasın! Kemal adında bir oğlu var.

Neighbours dizisiyle televizyon dünyasına adım atarak Living with the Law’ ile devam etti. 1990 yılında ilk sinema filmi The Crossing’de rol aldı. 1992 yılında Police Rescue adlı dizide başroldeydi. 2001 yılında Gladyatör sinema filmi Crowe’u bütün dünyaya tanıtarak Oscar kazandırdı. Akıl oyunları, L.A Confidential, Master and Commander, The Far Side of the World Crowe’un diğer sinema filmleridir.

Çok istediği National Institute of Dramatic Art tiyatro okuluna gidemeyen bir ocar ödüllü sanatçı ortaokulu yarıda bıraktı, iş bulamadığı için 1987’de sokak çalgıcılığı yaptı. 07 Nisan 1964 Yeni Zelanda doğumlu Russel Ira Crow, Annesi film setlerine yemek tedarikçiliği yaptığı sırada 5 yaşındaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.