Home / Pratik Bilgiler / Boya Badana Kokusu Nasıl Çıkar

Boya Badana Kokusu Nasıl Çıkar

Boya badana kokuları nasıl çıkarılır bir göz atmaya ne dersiniz. Pahalı oda koku ve parfümleri kullanmanıza artık gerek kalmadı. İnsanlar bahar aylarında kolları sıvayıp boya ve badana işlerine girdikleri zaman evlerinden uzun süre çıkmayan yeni boya kokusu nedeniyle rahatsız olabilirler. Badana sonrası ev yada işyerlerinden uzun süre çıkmayan taze boya kokusuna engel olmanın yolu boya işlemine başlamadan önce boya kutusu içine her litre başına bir çorba kaşığı vanilya tozunu karıştırarak eklediğiniz takdirde boya sonrası kokusu olmayacaktır.

İkinci Yöntem: Boyanan tüm odaların ortasına buzdolabından çıkmış soğuk su dolu bir tencere içine ortadan kesilmiş kuru soğanı yerleştirerek 24 saat bekleyin! Eğer evde kuru soğan yoksa tencere içindeki soğuk suya 2 adet ekmek içini doldurmanızda aynı etkiyi gösterip boya kokusuna son verecektir.

Ev yada işyerinizde avize yada abajurlarınızın içerisinde bulunan ampul, floresan gibi aydınlatmalarda kullanılan her türlü aydınlatma malzemelerinin üzerlerinde bulunan kir birikintilerini kuru soğanla ovarak temizledikten sonra ışığı yakmak için butona basmadan önce ampul üzerine bir veya 2 damla parfüm damlatın eviniz mis gibi koksun!

Check Also

Bira Lekesini Çıkarmanın Yolları

Bira lekesi nasıl çıkar, bira lekesi temizlemenin yollarını anlattık. Bira insanlar tarafından keyifle içilen alkollü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.