Home / Pratik Bilgiler / Ayna Temizlemenin Basit Yollarıda Var

Ayna Temizlemenin Basit Yollarıda Var

Aynalar üzerinde bulunan lekeler belkide en çok göze çarpan lekeler olarak can sıkabiliyor! Aynaya baktığınızda yüzünüzün ortasında gördüğünüz leke karşısında insan ister istemez aynayı derhal silerek temizlemek için harekete geçiyor! Fakat aynayı lekelerden kurtarmak isterken ayna yüzeyinde lekenin dağılarak durumun kötüleştiğine hiç rastladınız mı? Cevap evet ise ev, işyeri, arabanızda bulunan aynaları temizlemenin basit yollarına bir göz atalım.

Eski gazete kağıdını top haline getirerek iyice buruşmasını sağladıktan sonra dikkatlice açarak bir kabın içinde 2 bardak su ve 1 bardak sirke ilave ederek gazete kağıdını içine batırıp aynayı silelim. Su ve sirke karışımı ile ıslanan aynayı temiz bezle kurulayalım ve farkı görelim.

Bir adet çiğ patetes ortadan ikiye bölünerek, ortadaki ıslak kısımla ayna düz şekilde ovuşturulur. Ovuşturma bittiği zaman hemen içinde bir miktar alkol bulunan suyla durulanır.

Yaz aylarında özellikle sivrisinek ve kara sinekler aynaların değişmez müdavimleri olduğunu hepimiz farketmişsizdir. Aynaları sineklerin istenmeyen görüntülerinden koruyabilmek için aynayı temizlediğiniz suya alkol katmanız gerektiğini biliyor muydunuz?

Check Also

Beyaz Şarap Lekesi Nasıl Çıkarılır

Beyaz şarap lekelerini çıkarmanın püf noktalarını açıkladık. Beyaz şarap lekesi kolayca temizlenebilen lekelerden olup sadece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.