Çarşamba , 13 Aralık 2017
CİNSEL BİLGİLER
Anasayfa / Pratik Bilgiler / Ayakabı Lekeleri Nasıl Çıkarılır
Ayakabı Lekeleri Nasıl Çıkarılır

Ayakabı Lekeleri Nasıl Çıkarılır

Bütün kıyafetler arasında kuşkusuz en çok kirlenen bütün vucudun yükünü çeken ayakabılar değil mi? Yağmur, çamur derken ayakabılar dış etkenlere karşı en çok etkilenen giyim eşyası konumunda. Hal böyle olunca sokakta ve toplu taşıma araçlarında ayakabılar kirlenerek lekelenebiliyor. Beyaz bir spor ayabıya bulaşan çamur, yağ ve zift lekeleri insanın moralini bozarak canının sıkılmasına neden oluyor. Yazlık giyeceklerin sırası geldiğinde beyaz spor ayakabılarda raflardan çıkarak yazlık kıyafetler arasında yerlerini alıyor.

Özellikle beyaz ayakabıların renginden ötürü suyla temas ettiği zaman leke olabiliyor. Bazen ayakabı üzerinde yeşil küf lekeleri görmek mümkün oluyor. Fakat ayakabınızın üzerinde bulunan lekeleri temizlemenin bir yolu elbette var. Ayakabı lekeleri nasıl çıkar diye kara kara düşünmeye gerek yok! Su lekesine karşı ayakabınızı boyamadam önce vazelin sürerek siliniz. Küf lekelerini temizlemenin en etkili yolu temiz beze gliserin sürerek ayakabıyı bezle silmektir.

Beyaz spor ayakabılarınızı temizlerken eski diş fırçanızı kullanabilir, fırça üzerine birkaç damla benzin damlatarak ayakabınızın eski beyazlığına geri dönüşünü izleyebilirsiniz. Açık renk deri ayakabılarınızı bir bezi benzine batırarak silerek, koyu renk ayakabılarınızı alkol yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Süet ayakabılarınızı asla su ile ıslatmayın ve suya tutmayın! Süet ayakabıları çaydanlığın buharına tutarak kuruduğu zaman fırçayla fırçalarsanız daha iyi temizlendiğini gözlemleyebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*