Home / Pratik Bilgiler / Alkol Lekesini Çıkarmanın Yolları

Alkol Lekesini Çıkarmanın Yolları

Alkol lekesi nasıl çıkarılır, alkol lekelerini çıkarmak için neler yapılmalı konusunda etkili çözüm yollarını anlattık. Bazen giysilerin üzerine dökülen alkol en sevdiğiniz giysinin heba olmasına neden olup keyfinizi tamamen kaçırabilir.. Fakat keyfinizin kaçmasına bu kadar kolay izin vermeyin! Tişort, pantolon yada herhangi bir kıyafet pamuklu yada yünlü farketmeksizin ilk yapmanız gereken hemen genellikle her evde bulunan ve saçlarımızın yıkamak üzere kullandığımız herhangi marka şampuanla alkol dökülen yeri iyice köpürterek ovalayınız.. Ovaladığınız alkol lekesini ki buraya çok dikkat edin! Beyaz ispirto ile bolca duruladıktan sonra beyaz ispirto ile ıslattığınız temiz bezle 5 dakika kadar kompres yaptıktan sonra ve alkol lekesinin temizlendiğine şahit olabilirsiniz.

Alkol masif parkeleriniz ve cilalı ahşap mobilyalarınız üzerinde lekelere neden olduysa şarap mantarını suyla ıslatarak ovuşturmanız eşyalarınızın temizlenmesini sağlayacaktır. Eğer bu yöntemi denediniz başarılı olamadıysanız zippo çakmaklarda kullanılan benzin etkili bir çözücü ve leke çıkarıcı görevi görecektir.

İnsanların her zaman baş belası olan lekeleri kuru fasulye sayesinde çıkarabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Elbette mümkün! Kuru fasulyenin faydalarına buyrun! Kuru fasulye suyu leke çıkarıcı etkiye sahiptir. Pamuklu, yünlü, viskon, yarı sentetik ve ipek giysilerinizde meydana gelen her türlü ketçap, mayonez yada leke adına huzurunuzu kaçıran ne varsa, kuru fasulye imdadınıza yetişiyor. Kuru fasulyeyi içine tuz koymadan tencerede haşlayıp süzdükten sonra kalan fasulye suyu lekeleri kolayca yok edebilecek temizleme gücüne sahiptir. Kuru fasulyenin haşlama suyu ile tüm lekelere son!

Check Also

Bira Lekesini Çıkarmanın Yolları

Bira lekesi nasıl çıkar, bira lekesi temizlemenin yollarını anlattık. Bira insanlar tarafından keyifle içilen alkollü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.