Home / Genel / 10 yaş gençleşmenin formülü
Uzun yaşamın formülü

10 yaş gençleşmenin formülü

10 yaş gençleşmek başka bir deyişle 10 yaş daha genç görünmek herkesin kolay kolay reddedemeyeceği bir fikir olsa gerek neticede kim istemezki olduğundan daha genç görünmek. Zamanın etkilerine, yer çekimi kuvvetlerine meydan okuyarak uzun yıllar boyunca genç kalabilmek kulağa hoş gelse bile konunun ehemmiyetinin vehameti bunun o kadarda kolay olmadığını insana hatırlatıyor. Birkaç basit makyaj hilesi, farklı saç kesimi ve modern tarzda giyinmekle bir kaç yaş genç görünebilirsiniz fakat tarzınız ruh halinize yansımadığı zaman sadece genç görünmek sizi mutlu etmeyecektir.

Genç kalabilmek adına televizyonlarda kendini uzman olarak tanıtan mucize iksirleri masalcı tavırlarla kürler veren gargamel tipli adamları hatırlayın. Üstelik daha ileriye giderek astrolojik zaman periyodlarında yok hilal çıkınca iç dolunay çıkınca bırakın gibi absürtlüklere tanık oluyoruz. Bitkisel mucizeci iksirciler evren hakkında atıp tutarak sihirli, süslü ve ilgi çekici kelimelerle örneğin kozmik gibi milleti merak içinde bırakabiliyorlar. Zeytinyağı, limon, pancar, havuç, salatalık domates, ıspanak, roka, lahana sebzeleri tüketmenin faydalarını bilmeyen yok ama bunlardan ondan 10 gram bundan 5 gramı havanda ezip bir bardak suyla karıştırın ve bir dikişte için deyince iksir izlenimi yaratılıyor. Zaten sebze ağırlıklı, beyaz ekmek tüketmeye son verip şeker, un ve yağ 3 beyazından uzak beslenirseniz kilo vererek daha genç görünebilirsiniz.

Obezler, şişmanlar yada halk diliyle şişko kadınlar yada erkekler genç görünmek istiyorlarsa kilo vermeli, zayıf olanlarsa sigarayı bırakmalıdırlar.

Tüm dünyada insanın yaşlanmasını geciktirmek maksadıyla yüzlerce bilim adamı yaşlanmaya neden olan etkenleri araştırarak uzun yaşamın formülünü ararken aslında gün gibi önümüzde duran gerçekler var.

Uzun yaşamak için ne yapmalıyız?

 • Hareketsiz kalmayın, hareket edin.
 • Sigara, alkol kullanımına son verin.
 • Yapabiliyorsanız stresten uzak durun.
 • Düzenli spor yapın.
 • Şeker tüketmeyin.
 • Diyet yaparak fazla Kilolarınızı vermeyi deneyin.
 • Beslenmenize dikkat edin.
 • Genetik faktörlere karşı (kalp hastalıkları, kanser) check-up yaptırın.
 • Check Also

  azgın teke sendromu

  Azgın teke sendromu demeden önce

  Azgın teke sendromu demeden önce mutlaka oku! Erkek belirli bir yaşa gelip hala yaşamak istediği …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.